Препарати гіалуронової кислоти

Препарати гіалуронової кислоти

Артроз колінного і кульшового суглобів є найбільш частими причинами болю у відповідних суглобах. В результаті стоншування і пошкодження хрящового прошарку виникає стійкий больовий синдром, набряк і обмеження рухів у відповідному суглобі. Консервативне лікування артрозу спрямоване на зменшення вищеописаних симптомів за допомогою розвантаження суглоба, нестероїдних протизапальних препаратів (Аертал, Диклофенак натрію тощо), хондропротекторів (хондроїтин, глюкозамін), внутрішньосуглобових ін'єкцій кортизону. На жаль, ці методи не завжди ефективні для зняття симптомів захворювання.

Одним з найбільш ефективних методів нехірургічного лікування артрозів колінних і кульшових суглобів є внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти. Препарати гіалуронової кислоти суттєво і тривало (6-12 міс) зменшують больовий синдром, знімають набряк, збільшують обсяг рухів, допомагають відстрочити необхідність в операції по заміні суглоба.

Внутрішньосуглобові ін'єкції

Гіалуронат натрію

Гіалуронова кислота - це полісахарид з високою молекулярною масою, який присутній в суглобах у великих кількостях. Частково знаходиться у вигляді натрієвої солі в синовіальній рідини і частково як одна з головних складових позаклітинного матриксу хряща.

Діє як мастило, сприяє трофіці хряща і дозволяє йому виконувати свою роль в якості амортизатора

Остеоартроз суглобів

В суглобі, ураженому остеоартрозом, знижується не тільки концентрація гіалуронату натрію з 3 ± 0,5 мг / мл до 0,8-2 мг / мл, але і його молекулярна вага з 4 - 5 МДА (Мільйонів Дальтон) до 0.5 - 2, 5 МДА, внаслідок чого змінюються фізіологічні та в'язкопружні властивості синовіальної рідини і самого хряща.

Механізмом відновлення синовіального балансу є внутрішньосуглобове введення екзогенного гіалуроната, що призводить до нормалізації синовіальної рідини і ослаблення впливу факторів запалення на хрящову тканину і синовіальну оболонку.