Як підібрати ортопедичний матрац

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Основою опорно-рухового апарату є хребет. Він забезпечує виконання різних рухів, служить захистом спинного мозку від пошкоджень, бере участь в процесі кровотворення. Хребетний стовп оточений м’язами, через які проходить безліч судин, що забезпечують харчування всіх структур хребта. Від сили і здоров’я м’язових структур, що оточують хребет, залежить рухливість і міцність хребетного стовпа, крім того, від стану хребта залежить нормальне функціонування внутрішніх органів.

Одним із засобів, що допомагають зберігати і підтримувати здоров’я хребта, є ортопедичний матрац, основним призначенням якого є зменшення ступеня навантаження на хребет і поліпшення кровообігу за рахунок підтримки хребта під час сну в правильному положенні.

Ортопедичні матраци бувають різного типу та виду. Є пружинні і безпружинні (з наповнювачами). Фахівці вважають, що пружинні матраци, забезпечують більший ортопедичний ефект, ніж з наповнювачами. Це пояснюється тим, що пружини розташовані в окремих чохлах, при цьому кожна пружина деформується окремо від інших. Саме така будова матраца дозволяє повторити форму тіла під час сну.

Пружинні і безпружинні ортопедичні матраци

Пружинні ортопедичні матраци можуть мати в основі залежний пружинний блок типу Боннель, і незалежний пружинний блок.

Пружинний блок складається з з’єднаних між собою пружин, за рахунок чого забезпечує мінімальний анатомічний ефект. Переважно Матраци з залежними пружинами блоками витримують навантаження на 1 спальне місце в середньому не більше 100 кг, і не підходять людям з великою різницею у вазі.

Незалежний пружинний блок складається з незалежних пружин, кожна з яких поміщена в окремий чохол, за рахунок чого здійснюється точкова підтримка різних ділянок тіла. Чим більше пружин на квадратний метр, тим менше їх діаметр, тим більше точкова підтримка тіла здійснюється. В середньому, незалежний пружинний блок може містити від 250 до 1000 пр. / кв.м. Пружини можуть бути компонувати не тільки рівномірно один за одним у кожному ряду, а й у вигляді бджолиних сот. Також бувають незалежні пружинні блоки, що складаються з подвійних пружин, тобто коли більша за діаметром пружина містить в собі більше меншу пружину (обмежуючу), такі пружинні блоки підходять для сплячих людей з різницею у вазі понад 30 кг.

В якості короба з боків пружин і прошарку між пружинним блоком і тілом сплячої людини використовуються різні наповнювачі.

Безпружинні ортопедичні матраци можуть складатися з монолітного блоку різних наповнювачів, або з чергування їх шарів.

Матраци на незалежному пружинному блоці і безпружинні можуть бути по довжині розділені на зони різного розподілу тиску (зони жорсткості) від 1 до 7 (голова, плечі, спина, таз, стегна, коліна. ступні), що забезпечує кращий ортопедичний ефект.

Від якості пружинного блоку і наповнювачів залежить термін служби матраца.

Особливості

Функції ортопедичного матраца

  • Підтримка хребта в правильному положенні під час сну за рахунок основи матраца, пружинної або безпружинної.
  • Забезпечення комфорту, завдяки відповідності контурам тіла, за рахунок наповнювачів і тканин чохла.

Наповнювачі ортопедичних матраців

В ортопедичних матрацах використовуються наповнювачі штучні (наприклад: пінополіуретан, холлофайбер, періотек, струттофайбер) і натуральні (наприклад: латекс, кокосова койра, бавовна, шерсть).

Наповнювачі ортопедичного матраца надають матрацу додаткові властивості, наприклад:

  • кокосова койра додає матрацу додаткову жорсткість;
  • латекс робить матрац більш м’яким і комфортним;
  • матеріал з ефектом пам’яті робить матрац більш анатомічним.

Жорсткість ортопедичного матраца

М’які матраци підійдуть тим, хто звик спати на боку, і рекомендуються людям з проблемами в поперековому відділі хребта, особливо з протрузією або грижею міжхребцевого диска.

Матраци середньої жорсткості підійдуть тим, хто звик спати на спині, і рекомендуються людям з проблемами в грудному відділі хребта.

Жорсткі матраци підійдуть тим, хто звик спати на животі, і рекомендуються дітям і підліткам, а також дорослим, у яких є проблеми з поставою або остеохондроз. Не рекомендуються жорсткі матраци людям старше 45 років, через ризик пов’язаного з проблемами міжхребцевих дисків.

При виборі ортопедичного матраца для людей з великою різницею у вазі, слід орієнтуватися на вагу більш важкої людини.

Розмір ортопедичного матраца

При правильному підборі розміру матраца, необхідно враховувати, що довжина ортопедичного матраца повинна бути на 15-20 см більше довжини вашого тіла, щоб від голови і ніг до краю матраца була відстань не менше 10 см. Рекомендована мінімальна ширина для односпального матраца повинна становити від 80 до 85 см., для двоспального – від 160 до 170 см. Чим вільніше буде рух тіла на матраці, тим комфортніше буде хребту.

Важливо!

Ортопедичними є не всі матраци. Наприклад, пружинний блок “Боннель” не забезпечує необхідну підтримку хребта під час сну, на відміну від блоку незалежних пружин. Матрац не вилікує хвороби спини, але допомагає зняти напругу і втому в м’язах, розвантажити хребет. Це можливо тільки за умови, що матрац точно повторює контури тіла. Занадто жорсткі конструкції тиснуть на хребет, а м’які дозволяють йому провисати. Найбільш вираженим ортопедичним ефектом володіють ортопедичні матраци з блоком незалежних пружин, що повторюють контури тіла і дозволяють м’язам повністю розслабитися за рахунок рівномірного розподілу навантаження.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: