Деякі факти, які повинні знати батьки, якщо у дитини виявлено сколіоз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Декілька фактів, які повинні знати батьки, якщо у дитини виявлено сколіоз

При виявленні ознак сколіозу у дитини кожен батько повинен знати наступне:

1. Сколіоз зустрічається у 2-3% підлітків. Може виявлятися і в ранньому дитинстві і у дорослих, однак найчастіше у віці 10-15 років.

2. План лікування залежить від тяжкості захворювання та можливості його прогресування (сколіоз найбільш активно прогресує в період активного росту). Деформації до 25 градусів вимагають динамічного спостереження, лікувальної фізкультури та масажу. Деформації 26-45 градусів лікуються за допомогою корсетів. Деформації більше 45 град, як правило, вимагають хірургічного лікування.

3. Корсети є ефективним методом лікування деформації. Недавні дослідження в журналі Медицина Нової Англії показали ефективність корсетотерапії на рівні 72% у дітей, яким потенційно в майбутньому могла б знадобиться операція. Запорука успіху – правильне щоденне носіння корсета.

4. Деформації менше 45 град зазвичай не прогресують після закінчення росту і не є ризиком підвищеного больового синдрому в хребті і порушень функції внутрішніх органів. Найчастіше наявність деформації не вимагає корекції способу життя. Однак краще утримуватися від регулярної важкої фізичної роботи.

5. Коли потрібна операція, то краще раніше, ніж пізніше. Важкі деформації (більше 45 град) прогресують швидше, і несуть загрозу розвитку важкий серцево-судинних захворювань, які важко піддаються лікуванню.

6. І останнє, сколіоз не є протипоказанням до вагітності та до пологів.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: