5 Найгірших помилок, які Ви, скоріше за все, допускаєте під час виконання розтяжки

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Розтяжка надає прекрасне почуття легкості і покращує гнучкість тільки в тому випадку, коли виконана правильно. Проведення розтяжки без належної підготовки або ж виконання розтяжки неправильно може призвести до травм і обмеження рухливості, а, отже, до зовсім протилежних результатів, які Ви б хотіли отримати. Уникайте цих поширених помилок для безпечного, безболісного та ефективного тренування.

1. Ви виконуєте пружинисті рухи

Пружинисті рухи наприкінці розтяжки (коли і так вже зроблено достатньо) можуть привести до надриву м’язів і сухожиль. Такі імпульси перешкоджають повному розслабленню і, як наслідок, перешкоджають досягненню самої мети. Замість цього, ми рекомендуємо, поступово збільшувати тривалість розтяжки, утримувати м’яз у стані напруги від 10 до 15 секунд, потім розслабитися і повторити цю саму вправу ще кілька разів.

2. Ви знаходитесь в неправильній позиції

Якщо ви не відчуваєте напруги / розтягування / подовження м’язів в тому місці, де ви його очікуєте, можливо, ви робите цю вправу неправильно. Неправильна постановка тіла може призвести до того, що бажаний м’яз не буде опрацьований. Використовуйте вільну руку, щоб відчути м’язи, які ви розтягує. Відчуйте напругу, і, розслаблення м’язів під час розтяжки.

3. Ви розтягуєте пошкоджені м’язи

Розтяжка травмованого м’яза може посилити пошкодження, збільшивши розрив м’яза. Як правило, якщо біль в м’язах не проходить протягом декількох днів, це вказує на те, що Вам необхідна консультація лікаря з УЗД дослідженням пошкодженого м’яза. Після усунення причини болю і загоєння м’яза, почніть з навантаження низької інтенсивності та дотримуйтесь рекомендацій фахівця.

4. Ви розтягуєтеся без розминки

Це, ймовірно, найбільш поширена помилка при розтяжці: Розтяжка не розігрітого м’яза може призвести до його розриву. Перед розтяжкою необхідно провести хорошу розминку, таку, щоб ви почали потіти. Це, ймовірно, займе 10 хвилин або близько того, але для деяких людей може знадобитися і більше часу.

5. Ви перестарались

Також, як і коли ви виконуєте пружинні рухи, виведення розтяжки за межі ваших можливостей може призвести до розриву м’язів. Комплекс м’язових сухожилків може бути пошкоджений скороченням м’яза, а потім сильним тиском на нього. Ви повинні відчувати легкий дискомфорт під час розтяжки, але вона ніколи не повинна завдавати Вам біль. Якщо Ви все ще відчуваєте скутість, повторіть розтяжку кілька разів, залишаючись у своїй амплітуді руху.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: