Що таке Ішиас, або Ішиалгія?

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Термін «ішиас», або «ішиалгія» описує симптоми болю, поколювання, оніміння або слабкості, які проявляються в нижній частині спини і іррадиюють через сідницю і вниз по ходу сідничного нерва в задній частині ноги. Ішиас – не медичний діагноз сам по собі – це симптом основного захворювання, такого, як грижа міжхребцевого диска.
Ішиас часто характеризується одним або декількома ознаками, перерахованими далі:

• Постійний біль тільки з однієї сторони сідниць або ноги (рідко може в обох ногах)

• Біль, що посилюється в положенні сидячи

• Печіння або поколювання вниз по нозі (на відміну від тупого болю)

• Слабкість, оніміння або труднощі пересування ноги

• Гострий біль , який може ускладнити можливість встати або ходити

Більшість людей, які відчувають попереково-крижовий радикуліт, відчувають поліпшення протягом декількох тижнів або місяців, і знаходять полегшення болю після застосування різних варіантів консервативних методів, таких як: чергування тепла і холоду, прийом знеболюючих протизапальних препаратів, стероїдних ін’єкцій.

Для інших, однак, попереково-крижовий радикуліт може супроводжуватися дуже серйозними і виснажливими болями. Часто певні травми не викликають радикуліт миттєво, а він, як правило, розвиваються протягом деякого часу. Оскільки радикуліт може бути викликаний основним захворюванням, лікування повинно бути спрямоване на полегшення основних причин. Лікування, як правило припускає безопераційний перебіг, але при тяжких або нерозв’язних випадках операція може бути єдиним варіантом.

У той час як симптоми можуть бути дуже болісними, постійний вплив подразника, може призвести до пошкодження сідничного нерва. Тим не менш, є кілька ознак, які можуть вимагати негайної медичної допомоги, і, можливо, хірургічного втручання, наприклад, прогресування неврологічних симптомів, таких як слабкість ніг, неможливість руху стопою, порушення сечовипускання.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: