zvru100

Епідуральний адгезіоліз (адгезіолізіс) або пункційна невропластіка – малоінвазивний метод лікування больового синдрому в попереку і «відображених» болів в нижніх кінцівках при різних захворюваннях поперекового відділу хребта.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи адгезіолізу, які розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Больовий синдром в поперековому відділі хребта може бути викликаний протрузіями і грижами міжхребцевих дисків, стенозом спинномозкового каналу, постдіскектоміческими болями, що викликани рубцевим процесом (епідуральний фіброз), спондилоартрозом, неспецифічними болями.

Метою епідурального адгезіоліза є зняття запалення, мінімалізація механічного впливу на нервові структури за допомогою лізису (розчинення) травмуючого фактора (грижа, протрузія, рубець), а також зміцнення нервових структур епідурального простору.

Епідуральний простір – це простір між твердою оболонкою спинного мозку і окістям хребців, що містить сполучну тканину і венозні сплетення.

Ризики

Як і при всіх інвазивних процедурах, існує потенційний ризик ускладнень. Найбільш поширеною скаргою є від легких до помірних болів в місці ін’єкції після процедури, тимчасова слабкість нижніх кінцівок. На лікарські препарати, що використовуються під час процедури можливі алергічні реакції. Є ймовірність повернення больового синдрому.

Без проведення належного лікування, біль у попереку і нижніх кінцівках може посилитися і як наслідок, стати причиною більш серйозних проблем.

Щотижня ми проводимо 5-10 епідуральних адгезіолізів. У нас найбільший досвід в Україні

Протипоказання:

Прямими протипоказаннями для проведення даної процедури є:

 • Сепсис
 • Хронічна інфекція
 • Коагулопатія
 • Локальна інфекція в зоні процедури
 • Сирингомієлія
 • Відносне протипоказання – арахноідит в анамнезі

Процедура

Перед проведенням процедури необхідно попередити лікаря про гострі і хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо), про препарати, які ви приймаєте. Слід не забути згадати про гіпотензивні, гормональні, антикоагулянти (гепарин, Ксарелто тощо) та антиагреганти (аспірин, Кардіомагніл, аспекард тощо). Прийом антікоагулятів і антиагрегантів необхідно призупинити за 3-5 днів до процедури. Після установки катетера прийом вищевказаних препаратів можна відновити.

Безпосередньо перед процедурою Вам виконають пробу на антибіотик (протягом лікування ви будете отримувати антибіотик) і лідокаїн, виміряють артеріальний тиск.

Процедура здійснюється шляхом введення в епідуральний простір за допомогою катетера різних лікарських препаратів, таких як локальні анестетики (лідокаїн, ропівакаїн тощо), стероїдні гормональні препарати (бетаметазон, тріамціналон, метілпреднізалон), вітаміни групи В (піридоксин), ферменти (гіалуронідаза), гіпертонічний розчин, і гомеопатичні препарати. Дана процедура передбачає введення вищевказаних препаратів 3 рази на день протягом 3х днів. Після кожного введення Ви можете відзначати оніміння, слабкість в нижніх кінцівках на протязі 1-2 годин. У цей проміжок часу Вам необхідно перебувати в лежачому положенні. Тільки при зникненні вищевказаних відчуттів можна підніматися і ходити. Перед кожним введенням при необхідності відвідайте туалет.

Під час наявності у вас епідурального катетера у вас немає обмежень в положеннях (можна лежати на спині, сидіти, ходити) і режимі. Ви можете самостійно пересуватися.

Рекомендації після виписки

 • Не слід управляти машиною протягом 4 годин після видалення катетера
 • Після видалення катетера Вам можна приймати душ
 • Від ванни і сауни слід відмовитися на 24 години
 • Ви можете повернутися до своєї звичайної дієти і режиму харчування відразу після виписки
 • Не варто повертатися до активної діяльності протягом 1-2х тижнів
 • Протягом дня слід одягати поперековий бандаж (на ніч знімати) протягом 7 днів. Надалі ж його слід одягати при фізичних навантаженнях.
 • Якщо на час проведення процедури Ви призупиняли прийом медикаментозних препаратів по основним захворюванням, то слід його відновити.
 • Через день після виписки у Вас може статися загострення больового синдрому. З метою зменшення болю Вам буде рекомендовано на протязі 1-2 тижнів пропити нестероїдні протизапальні препарати (120 Аркоксія по 1 таб 1 раз на день 7-14 днів).

Оцінка ефективності процедури проводиться через 1 місяць після виписки. Тоді ви повинні відчути позитивну динаміку у вигляді зменшення болів. Введені препарати діють протягом 30-42 днів, відповідно найкращий результат ви відчуєте через 1 міс.

Якщо після проведення процедури болі зберігаються – зверніться до Вашого лікаря. Він повинен підібрати додаткове лікування.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи