Сколіоз у дорослих

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Більшість сколіозів у дорослих – ідіопатичні (причина не відома). Іноді сколіоз у дорослих є результатом старіння і дегенеративних змін у хребті. Через виникнення сколіоз дорослих розділили на кілька типів.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Ідіопатична кривизна (Idiopathic)

Зазвичай причину виникнення деформації встановити не вдається і його вважають наслідком нелікованого ідіопатичного сколіозу у дітей.

Вторинний сколіоз (Secondary)

Розвивається у дорослих і є «вторинним» на тлі інших патологій хребта, вражаючих хребці. До них відносяться дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, стеноз спинномозкового каналу), остеопороз (втрата маси кістки), остеомаляція (розм’якшення кістки), різні запальні захворювання (остеомієліт або туберкульозний спондиліт). Також може виявлятися після оперативних втручань на хребті, які можуть призвести до дисбалансу мас.

Симптоми

Зазвичай ці сколіози викликають больовий синдром. Також хворі часто звертаються до лікаря, після того як відзначають зміни зовнішнього вигляду. Найбільш часто відзначаються симптоми:

  • одне плече або стегно вище іншого
  • одна лопатка вище або виступає більше інший
  • деформація збільшується при нахилі вперед
  • також може бути присутнім реберний горб, який збільшується при нахилах вперед
  • через нахил тіла одна рука здається довше іншої

Наростання больового синдрому може бути ознакою прогресування сколіозу у дорослих. Також деформація може чинити тиск на нерви і в деяких випадках на спинний мозок. Це може проявлятися слабкістю, болями і онімінням нижніх кінцівок. У важких випадках, тиск на мозок, може викликати втрату координації в м’язах ніг, зміну ходи, затруднення пересування. Деформація грудного відділу хребта може викликати зміни з боку легенів і серця, з подальшим розвитком легенево-серцевої недостатності, яка важко піддається лікуванню.

Лікування

  • Консервативне лікування. Спочатку, поки є можливість, лікування починається з нехірургічних маніпуляцій. Консервативне лікування зазвичай включає: медикаментозне лікування, фіксацію в корсеті, фізіопроцедури і лікувальну фізкультуру.
  • Хірургічне лікування. Абсолютними показаннями до оперативного лікування є: безперервний біль, що не піддається консервативному лікуванню, легенево-серцева недостатність, неврологічні порушення, наростання деформації хребта. Хірургічного лікування зазвичай не підлягають деформації менше 40 °. Деформації вище 100 ° достатньо рідко зустрічаються, і є небезпечними для життя хворого через їх фізичний вплив на органи грудної клітки (серце і легені).

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: