Болі в спині (остеохондроз)

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового остеохондрозу розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Термін «остеохондроз» (болі в спині) досить поширений і зовсім не відповідає медичній номенклатурі. Поняття «остеохондроз» включає в себе досить багато захворювань: люмбалгия (болі в попереку без знайденої причини), протрузія або грижа диска (механічне подразнення нервового корінця), спондилоартроз (ураження міжхребцевих суглобів), нестабільність (зайва рухливість в хребетно-руховому сегменті), стеноз або «відкладення солей» (зустрічається у людей похилого віку, коли вже диски мають щільну, майже кісткову структуру), і комбінація цих захворювань. У західних країнах взагалі всі проблеми в поперековому відділі хребта об’єднані поняттям «остеохондроз», в яке на додаток до вищеописаного «остеохондрозу» також включають різні травматичні і деструктивні (запальні і пухлинні) захворювання.

Існує два види больового синдрому пов’язаних з «остеохондрозом»: гострий і хронічний.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

Гострий больовий синдром у спині виникає різко при виконанні неправильного руху, або при неправильному піднятті вантажу. Частіше виникає в поперековому відділі хребта, рідше в шийному; іноді супроводжується не тільки локальним болем в області попереку (шиї), а також иррадиюєт (віддає) в нижню (ногу) або верхню (руку) кінцівку. Причина больового синдрому включає 3 компоненти: механічний (механічне подразнення нервового корінця), запальний (з маленьких тріщин міжхребцевого диска виділяються речовини, викликаючи місцеве запалення), аутоімунний (серед речовин, що вийшли з тріщин є такі, які викликають аутоімунні реакції організму). Якщо травма диска була незначною, і з нього не вийшла грижа, то вирішальне значення в больовому синдромі мають другий і третій компоненти, і больовий синдром проходить самостійно за відсутності зайвих фізичних навантажень самостійно через 1-2 тижні. Для прискорення цього процесу призначать протизапальні препарати (Аертал, Діклофінак натрію, калію, ібупрофен та ін.), Міорелаксанти, вітаміни групи В. Якщо больовий синдром триває більше 2-х тижнів або не знімається вище зазначеними ліками хворому рекомендовано виконання МРТ (магнітно-резонансної томографії), за допомогою якої ми визначаємо перший механічний компонент больового синдрому (протрузія або грижа). При наявності великих гриж (які більш, ніж на 1/3 перекривають спинномозковий канал) хворому рекомендовано оперативне втручання.

Хронічний больовий синдром у спині частіше виникає у офісних працівників, і частіше спостерігається у грудному, трохи рідше в шийному та поперековому відділах хребта. Його причиною найчастіше стає ослаблення м’язів спини, за рахунок чого на міжхребцеві диски припадає велике навантаження, і не витримуючи її вони «просідають». Біомеханічних в цьому випадку найбільше страждають міжхребцеві суглоби, в яких розвивається так званий артроз (спондилоартроз). Лікування спондилоартрозу включає: масаж, лікувальна фізкультура, мануальна терапія і препарати хондропротекторної дії.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: