Міжхребцева стабілізація за допомогою кейджів

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Пояснення

Міжхребцеві кейджі – ще один вид імплантів, що використовуються в хірургії хребта для вирішення питання про стабілізацію хребетного стовпа. У пацієнтів, яким показаний спонділодез на тлі різних захворювань хребта, міжхребцеві кейджі довели свою ефективність з кількох причин:

  • Низький ступінь ризику ускладнень
  • Менш виражений больовий синдром після хірургічного лікування через меншу травматизацію під час операції
  • Коротше стаціонарне перебування в порівнянні з іншими методами спондилодеза
  • Пацієнт швидше може повернутися до своєї щоденної активності

Кейдж не є універсальним засобом для всіх захворювань хребетного стовпа. Найчастіше використовується для стабілізації сегментарної нестабільності.

Пристрій

Міжхребцевий кейдж являє собою порожнистий циліндр з безліччю отворів, зроблений з різних матеріалів (метал, кераміка). У внутрішню порожнину Кейджа хірурги поміщають кістковий трансплантат, а за допомогою отворів трансплантат контактує з кістковою поверхнею хребця. Це гарантує, що з часом кістковий трансплантат зростеться з хребцем в єдиний кістковий блок.

Відзначено кілька позитивних моментів при використанні кейджів. Твердий міжхребцевий кейдж утримує один хребець над іншим на певній відстані, що дозволяє зберігати міжхребцеві отвори відкритими, вільними від здавлення. Зберігаючи відстані між окремими хребцями на потрібному рівні, кейдж утримує зв’язки в напруженому стані, завдяки чому стабілізує сегмент і зменшує біль викликану нестабільністю.

Процедура

Кейджі можуть бути впроваджені з переднього або заднього доступів. Задній доступ використовується при необхідності видалення остеофітів або грижі міжхребцевого диска. У цих випадках, кейджі можуть бути встановлені з заднього доступу, при цьому немає потреби робити додатковий розріз в черевній стінці (через живіт).

Найчастіше, кейджі все ж таки встановлюють через передній доступ до хребетного стовпа, розріз виконується по передній стінці живота. Великі кровоносні судини і органи акуратно зміщуються у бік, віддаляється потрібний міжхребцевий диск, а на його місце встановлюються один або два Кейджа, заповнених кістковим трансплантатом.

Більше про кісткови трансплантати >>>

Останні роки ми впровадили в свою практику мінімально інвазивні та ендоскопічні методи встановки міжтілових кейджей. Дані процедури більш безпечні та мають кращі результати лікування пацієнтів. Звертайтеся до нас за консультацією та ми допоможемо Вам обрати оптимальний шлях вирішення Ваших проблем.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: