Дегенеративний сколіоз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Цей тип сколіозу виникає в дорослому віці і є вторинним до інших захворювань, що вражає хребет. До них відносяться дегенеративно-дистрофічні ураження хребта, остеопороз (втрата маси кістки) і остеомаляція (розм’якшення кістки). Сколіоз також може виникати після операцій на хребті. Хірургічне втручання може викликати дисбаланс мас тіла, що призводить до сколіозу. Більшість цих вторинних причин викликають так званий дегенеративний сколіоз.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового остеохондрозу розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Симптоми

Дегенеративний сколіоз дорослих зазвичай починається з болю в попереку, викривлення хребта, яке легко помітити при огляді. Однак, біль – саме той фактор, який змушує пацієнта звертатися до лікаря. В основному біль не викликана викривленням хребта, а є проявом дегенеративно-дистрофічного процесу в хребті.

Комбінація дегенеративного-дистрофічного процесу в хребті і його бічне відхилення можуть викликати здавлення нервових корінців і, можливо, навіть спинного мозку. Все це може викликати слабкість, оніміння, відчуття мурашок і біль в нижніх кінцівках. У деяких випадках, здавлення спинного мозку може викликати втрату координації в м’язах ніг, викликаючи проблеми з ходою.

Дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті в комбінації зі сколіозом можуть викликати стеноз (звуження) спинномозкового каналу. Спинальний стеноз – результат освіти на задній поверхні тіл хребців, так званих остеофитов. Збільшуючись, остеофіти проростають в спинномозковий канал, зменшуючи його, стискаючи спинний мозок і нервові корінці. Зменшення спинномозкового каналу знижує постачання крові і кисню до нервового корінця, що викликає оніміння і біль в нижніх кінцівках.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

Лікування

Дегенеративний сколіоз частіше за все не є показанням до оперативного лікування.

  • Нестероїдні протизапальні засоби. Добре справляються з больовим синдромом, прибирають запалення.
  • Міорелаксанти. Знімають м’язовий спазм, тим самим зменшують больові синдроми.
  • Вітаміни групи В. Сприяють відновленню нервової тканини.
  • Паравертебральні блокади з стероїдів. Ефективні в знятті больового синдрому. Однак не варто зловживати ними через побічних ефектів стероїдів.
  • Ортезування. При больовому синдромі носіння фіксуючих корсетів зменшує больовий синдром і сприяє швидкому відновленню.
  • Фізіотерапія. Масаж, лікувальна фізкультура, кінезіотерапія, а також апаратна фізіотерапія (магніт, УФФ, ампліпульс) застосовуються для якнайшвидшого відновлення.
  • Спинальні ін’єкції або блокади під томографічних контролем. При різко вираженому больовому синдромі, Ваш лікар може запропонувати Вам спинальную ін’єкцію гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і усунути больовий синдром. Зверніть увагу, що томографічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні.
  • Епідуральний адгезіоліз дозволяє значно знизити больовий синдром і підсушити грижу. Щотижня ми проводимо до 10 таких процедур. У багатьох, навіть самих запущених випадках, епідуральний адгезіоліз допомагає уникнути хірургічного лікування.
  • Хірургічне лікування може бути рекомендовано в деяких випадках дегенеративного сколіозу, особливо якщо присутня компресія нерва, що викликає стійкий, неконтрольований больовий синдром або стеноз хребетного каналу. Якщо йде роздратування або стиснення нервових корінців, викликаних на сколіоз, потрібне термінове хірургічне втручання для усунення тиску. При тривалому тиску на корінці може наступити їх атрофія з подальшим паралічем м’язів, які іннервує цей корінець.

Хірургічне лікування больового синдрому – дискусійне питання. Хірургія хребта дуже серйозна маніпуляція і може викликати безліч ускладнень. Не всі лікарі вважають, що біль є абсолютним показанням до оперативного лікування. Якщо больовий синдром хронічний і не блокується консервативним (нехірургічним) лікуванням, слід обговорити питання про операцію з Вашим лікарем. Методом вибору в хірургічному лікуванні дегенеративного сколіозу є ламіноектомія і фіксація металевими фіксаторами.

Ламіноектомія – хірургічна процедура, яка використовується для звільнення або декомпресії спинного мозку і нервових корінців шляхом видалення задніх елементів хребців, які безпосередньо надаю тиск на нервову тканину. Часто цю операцію комбінують з передньої декомпресією (видалення фрагментів дегенеративного диска і крайових розростань тіл хребців).

Фіксація металевими фіксаторами застосовується як окреме лікування, або в комбінації з ламіноектоміей. Після усунення тиску на нервову тканину, два або більше хребців з’єднуються разом за допомогою металевих транспедикулярних фіксаторів для створення стабільності в даному сегменті.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: