Ламінотомія і дискектомія

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Традиційні способи лікування грижі диска полягають в тому, щоб виконати амінотомію і дискектомію. Ламінотомія – розсічення однієї або декількох дуг хребців. Дискектомія – видалення частини або цілого міжхребцевого диска.

Ці процедури виконуються через невеликий розріз в області попереку. М'язи зміщуються у бік, так щоб хірург міг бачити задні елементи хребта. Для визначення потрібного рівня іноді під час операції проводиться рентгенографія. Хірург робить невеликий отвір за рахунок видалення частини або цілої дужки хребця – Ламінотомія. Через цей отвір відбуваються всі маніпуляції в спинномозковому каналі.

Після зміщення нервових корінців у бік вдається виявити грижу (якщо вона є) і міжхребцевий диск. За допомогою спеціального інструментарію хірург видаляє грижу і частину диска. Зазвичай цього достатньо, щоб зняти тиск на нервові структури, що викликають больовий синдром.

Після зашивання рани операція вважається виконаною.

Мікродискектомія

Мікродискектомія – по суті той же самий вищеописаний метод, за однією лише відмінністю: всі маніпуляції проводяться з невеликого розрізу, в результаті чого менше пошкоджуються біляхребтові тканини, і відповідно менше післяопераційний період.

Невеликий розріз виконується тільки на рівні диска, що викликає больовий синдром. М'язи зміщуються у бік, і в рану вводиться мікроскоп. За допомогою спеціального інструментарію виконується процедура схожа з традиційною.

Однак мікродискектомія має ряд недоліків в порівнянні з традиційним методом:

Ендоскопічна дискектомія

На даному етапі розвитку хірургії досить багато хірургічних втручань проводять за допомогою мініатюрних камер. Процедура подібна до мікродискектомії, проте розрізи ще менше (0,5 см). Через них в спинномозковий канал вводиться спеціальна телевізійна камера, яка передає зображення на екран, по якому хірург контролює процес. Також через отвір вводяться спеціальні інструменти для видалення грижі диска.

Ендоскопічне видалення диска знаходиться ще в експериментальних стадіях, і широко не використовується. Має ті ж недоліки, що і мікродискектомія.

  • Через невелике операційне поле не завжди вдається провести повне видалення грижі диска, що призводить до збереження больового синдрому та проведення повторної операції традиційним способом
  • Більша частота ускладнень
  • Більша частота рецидивів
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: