Поперековий остеохондроз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Поперековий остеохондроз – процес дегенерації міжхребцевих дисків і суглобів, який викликає безліч проблем в хребетному стовпі і супроводжуються больовим синдромом.

Ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового остеохондрозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен, Германія)

Причини

Втрата рідини змушує диски втрачати їх здатність виконувати функцію амортизаторів, що призводить до більшої напруги на фіброзне кільце і викликає все більшу його травматизацію. Оскільки ядро «висихає», його руйнування дозволяє двом суміжним хребців зближуватися. В результаті зниження висоти диска велике навантаження припадає на міжхребцеві суглоби, викликаючи дегенеративно-дистрофічні зміни в них. Зміни в дисках і суглобах порушують функцію хребетного сегмента на рівні ураження, викликаючи зміну рухливості, що призводить до нестабільності на даному рівні, яка проявляється додатковим больовим синдромом. Навколо ураженого диска і суглоба можуть почати формуватися кісткові шпори (остеофіти).

Симптоми

Самий загальний і ранній симптом поперекового остеохондрозу – біль в області попереку, який може віддавати в сідниці, по зовнішній поверхні стегон і гомілки. Проблеми викликані безпосередньо ураженим диском включають дискогенних біль і випінаніе дисків.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

  • Дискогенна біль – термін, який використовується фахівцями для характеристики больового синдрому, викликаного механічним (структурним) пошкодженням міжхребцевого диска. Часто в спокої дискогенні болі не турбують пацієнта, а тільки при виконанні будь-яких рухів.

  • Протрузія диска досить часто зустрічається як у молодих людей, так і у старших. Протрузії дисків часто діагностуються на магнітно-резонансних томограмах (МРТ) у здорових людей без больового синдрому. Цей процес є як проявом старіння диска, так і дегенеративно-дистрофічного його поразки.

Проблема, викликана протрузією диска, стає серйозною, коли його випинання викликає звуження спинномозкового каналу, чинить тиск на нервові структури. У комбінації з оссіфікати викликає сегментарний стеноз спинномозкового каналу.

Діагностика

МРТ – «золотий» стандарт діагностики поперекового остеохондрозу.

Лікування

Діагноз поперекового остеохондрозу найчастіше не є показанням до оперативного лікування.

  • Нестероїдні протизапальні засоби. Добре справляються з больовим синдромом, прибирають запалення.
  • Міорелаксанти. Знімають м’язовий спазм, тим самим зменшують больові синдроми.
  • Вітаміни групи В. Сприяють відновленню нервової тканини.
  • Паравертебральні блокади з стероїдів. Ефективні в знятті больового синдрому. Однак не варто зловживати ними через побічних ефектів стероїдів.
  • Ортезування. При больовому синдромі носіння фіксуючих корсетів зменшує больовий синдром і сприяє швидкому відновленню.
  • Фізіотерапія. Масаж, лікувальна фізкультура, кінезіотерапія, а також апаратна фізіотерапія (магніт, УФФ, ампліпульс) застосовуються для якнайшвидшого відновлення.
  • Спинальні ін’єкції або блокади під томографічних контролем. При різко вираженому больовому синдромі, Ваш лікар може запропонувати Вам спинальную ін’єкцію гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і усунути больовий синдром. Зверніть увагу, що томографічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні.
  • Епідуральний адгезіоліз дозволяє значно знизити больовий синдром і підсушити грижу. Щотижня ми проводимо до 10 таких процедур. У багатьох, навіть самих запущених випадках, епідуральний адгезіоліз допомагає уникнути хірургічного лікування.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: