zvru100

Часто при наявності скарг на болі в області хребта Ваш лікар після детального обстеження призначить Вам медикаментозне лікування. Воно може зменшити запалення і больовий синдром, але при цьому не зупинить процеси старіння в структурах хребетного стовпа.

Загальні замітки

 • Лікування, прописане доктором, повинно виконуватися з високою точністю.
 • При наявності побічних ефектів негайно повідомте Вашого лікаря.
 • Деякі медикаменти викликають звикання.
 • При використанні одних і тих самих препаратів довгий час, ефект від їх дії знижується.
 • При наявності структурних змін у хребті, лікування больового синдрому не вирішує основної проблеми.

Найбільш часто прописують препарати

 • Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) (Аертал, Ділофенак)
 • Інгібітори ЦОГ-2 (Мелоксикам)
 • Ненаркотичні знеболюючі (Кетаролак)
 • Наркотичні знеболюючі
 • Міорелаксанти (Мідокалм)
 • Антидепресанти

НПЗП

Нестероїдні протизапальні препарати відносяться до болезаспокійливих лікарських засобів. До них відносяться диклофенак натрію, ібупрофен та інші. Вважаються досить ефективним засобом для зменшення больового синдрому, пов'язаного зі спазмом м'язів і запаленням. У похилих пацієнтів НПЗП знижують функцію сечовидільної системи, що може призвести до серйозних захворювань нирок.

Ненаркотичні знеболюючі

Анальгезуючі ненаркотичні препарати – ідеальні засоби при лікуванні помірного больового синдрому. У нашій країні ці препарати продаються без рецептів виписуються лікарем. До них відносяться Котолекс (ТМ), Кетанов (ТМ), Кетонал (ТМ). Щоб зменшити побічні ефекти від їх застосування необхідно не лягати протягом 15-30 хв після їх прийняття, уникати впливу прямих сонячних променів. Серед протипоказань до їх застосування: виразкова хвороба або захворювання печінки.

Наркотичні знеболюючі

Якщо Ви відчуваєте нестерпний біль, Ваш лікар може Вам прописати наркотичні болезаспокійливі засоби, типу омнапона або промедолу. Наркотичні знеболюючі зменшують біль, діючи безпосередньо на центральну нервову систему. Сила і тривалість дії залежить від конкретного препарату.

Наркотичні знеболюючі викликають побічні дії, типу нудоти, блювоти, закрепів, сонливість. Ці ефекти передбачувані і можуть легко запобігати. Загальні профілактичні заходи для зменшення побічних ефектів включають: не приймати додатково снодійних або антидепресантів, уникати алкоголю, пити більше рідини, дієта з високим вмістом білка, використовувати легкі проносні засоби, для лікування закрепів. Пам'ятайте, що наркотичні препарати можуть викликати звикання при частому або неналежному їх використанні.

Міорелаксанти

При наявності болю, викликаного спазмом м'язів, Ваш лікар може прописати Вам міорелаксанти. Серед побічних ефектів виділяють сонливість і депресія.

Хондропротектори

Глюкозамін та хондроїтин препарати, що покращують метаболізм хряща, уповільнюють і попереджають його деструкцію, а також допомагають зменшити симптоми прояву артрозу суглобів, таких як біль, ранкова скутість, тугорухливість. Прийом цих препаратів проводиться курсами по 3-4 місяці 1-2 рази на рік. У комбінації з природними компонентами (імбір, корінь верби) ефективність препаратів цієї групи зростає, а можливість побічних ефектів значно знижується.

Антидепресанти

Тривалий біль в області хребта може привести до емоційних розладів і депресії. Механізми виникнення болю і депресії в головному мозку тісно пов'язаний і підсилюють один з одного. Антидепресанти зменшують емоційну напругу, викликану болем у попереку.

Якщо у Вас є проблеми зі сном, викликані болем у попереку, Ваш лікар може прописати Вам антидепресант. До побічних ефектів, викликаних їх прийомом, відносяться: сонливість, втрата апетиту, запори, сухість у роті, втома.

Leave a Reply