zvru100

Визначення

Хронічне системне прогресуюче захворювання, асоційоване із псоріазом (шкірними висипаннями), що приводить до розвитку запалення в суглобах (артрит), сухожиллях (ентезіт) і суглобах хребта (спондилоартрит).

Причини

При наявності псоріазу у 1 з 20 чоловік розвивається запалення суглоба. У більшості випадків захворювання шкіри передує розвитку артриту.

Причини, що викликають псоріаз і псоріатичний артрит невідомі.

Симптоми

Артрит протікає м’якше, ніж при інших ревматоїдних захворюваннях, частіше вражає пальці ніг і рук. Рідше проходить агресивно з залученням великих суглобів, у тому числі і хребта. Болі в хребті частіше локалізовані в попереку і крижах і проявляються у вигляді скутості і печіння.

Обстеження та аналізи

Під час огляду слід звернути увагу на:

  • Набряклість в області суглобів
  • Шкірні висипання
  • Хворобливість при натисканні

Рентгенологічна картина псоріатичного артриту схожа з картиною при ревматоїдному артриті.

Лікування

Для зменшення болю і запалення в суглобах найчастіше застосовуються нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП): Мелоксикам, Диклофенак натрію, Ібупрофен і т.п.

При більш важкому перебігу захворювання застосовуються базисні протизапальні препарати: Метотрексат, Гідроксіхолін, Сульфасалазин, препарати золота і т.п.

Препаратами вибору в лікуванні псоріатичного артриту є інгібітори фактора некрозу пухлини (ФНП), які включають: адалімумаб (Humira), інфліксімаб (Ремикейд) та ін.

У рідкісних випадках для лікування больового синдрому використовуються кортикостероїдні препарати. Ще рідше пацієнти потребують хірургічного лікування по заміні ураженого суглоба.

Прогноз

Перебіг захворювання частіше сприятливий, без виражених больових синдромів і деформацій суглобів.

Профілактика

Сьогодні не існує ефективних методів профілактики псоріатичного артриту.

Читайте також:

Артрит>>>
Ревматоїдний артрит>>>
Ювенільний ревматоїдний артрит>>>
Реактивний артрит>>>
Подагра. Подагричний артрит>>>
Псоріатичний артрит>>>
Хвороба Бєхтєрєва (Анкилозуючий спондилодисцит)>>>
Артроз (Остеоартроз)>>>

Leave a Reply