Сколіоз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Сколіоз (Scoliosis) – важке захворювання опорно-рухового апарату, представлене викривленням хребта у фронтальній площині і скручуванням навколо своєї вертикальної осі (торсією), яке проявляється у молодому віці і прогресує в міру росту організму.

Ми є єдиною клінікою в Україні, яка проводить динамічну стабілізацію при сколіозі – найінноваційніший та найсучасніший метод хірургічного лікування!

У нашій клініці ми надаємо послуги діагностики та динамічного спостереження пацієнтів зі сколіозом. Консультації проводить професор Фіщенко Яків Віталійович 

У нашій клініці проводяться як очні, так і online заняття лікувальної фізкультури за методикою Шрот висококваліфікованим фізичним терапевтом 

Причини

Юнацький ідіопатичний сколіоз (Adolescent Idiopathic Scoliosis)

Більшість випадків даного сколіозу спочатку виявляється і лікується в дитинстві або пубертатному періоді протягом статевого дозрівання, коли викривлення стає більш помітним. Якщо неможливо визначити причину, що викликала деформацію хребта, то такий сколіоз називають ідіопатичним. Ця форма сколіозу може вражати дітей на тлі абсолютного здоров’я, без попереднього ураження нервово-м’язової або кісткової систем. Це найбільш часта форма деформації хребетного стовпа, і зустрічається в популяції до 3%.

Більше про причини, симптоми і лікування юнацького ідіопатичного сколіозу >>>

Сколіоз у дорослих (Adult Scoliosis)

Сколіоз, який виникає або виявляється після статевого дозрівання, називається «дорослим». Дорослий сколіоз може бути результатом не лікованого або невиявленого дитячого сколіозу, а також може виникнути протягом дорослого життя (de novo). Причини, що викликали сколіоз у дорослих, зазвичай відрізняються від тих, що викликали дитячий. Більше про причини, симптоми і лікування дорослого сколіозу >>>

Дегенеративний сколіоз у дорослих (Adult Degenerative Scoliosis)

Дегенеративний дорослий сколіоз зустрічається під час комбінації вікових і дегенеративних уражень хребетного стовпа, які призводять до розвитку деформації хребта. Дегенеративний сколіоз зазвичай зустрічається після 40 років. У старших групах, особливо у жінок, часто виникає на ґрунті остеопорозу. Остеопороз послаблює кістки, збільшуючи деформацію. Комбінація вищевказаних змін призводить до того, що хребетний стовп втрачає свою здатність підтримувати нормальну форму. Хребет починає «осідати», а при прогресуванні остеопорозу деформація повільно збільшується.

Більше про причини, симптоми і лікування дегенеративного сколіозу >>>

Діагностика

При підозрі на сколіоз перед початком адекватного лікування необхідно пройти комплексну діагностику, яка включає огляд та рентгенографію хребта у прямій проекції.

Сколіоз – викривлення хребта у фронтальній площині. Це не просто порушення постави, а деформація окремих хребців. Виділяють 4 ступеня сколіозу. Сколіоз хребта найчастіше проявляється у віці 12-14 років.

Лікування

Лікування включає як консервативні, так і оперативні методи лікування. Сколіоз 1 ступеня вимагає тільки спостереження. Вправи, ЛФК та масаж призначають при сколіозі 2 ступеня. Сколіоз 3 ступеня вимагає призначення корсета Шено. Сколіоз 4 ступеня вимагає хірургічного лікування.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: