Консервативне (нехірургічне) лікування сколіозу

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

У зв'язку з відносно сприятливим природним плином ідиопатичного сколіозу хірургічне лікування застосовується тільки при значних деформаціях. Переважну ж більшість інших випадків можна лікувати консервативно. Консервативне лікування включає:

  • 1. Фізіотерапія
  • 2. Корсет (корсетотерапія)
  • 3. Електростимуляція м'язів (досі немає доказів ефективності даного методу)

Фізіотерапія

Фізіотерапія не перешкоджає прогресуванню сколіозу

Консервативне лікування зазвичай складається з динамічного спостереження та фізіотерапії для деформацій не більше 25 °. У літературі і на особистому досвіді ми не знайшли доказів того, що фізичні вправи і фізіотерапія зменшують деформацію і перешкоджає прогресуванню сколіозу. Тим не менш, фізіотерапія є корисним доповненням для зменшення симптомів, пов'язаних з м'язовим дисбалансом і поліпшенням функції внутрішніх органів. Хворі, які отримують фізіотерапію, ОБОВ'ЯЗКОВО повинні залишатися під наглядом ортопеда.

Корсет (корсетотерапія)

Лікування корсетом застосовується при деформаціях величиною 25-40 ° у пацієнтів з потенціалом зростання (до 16-17 років). Однак Ви повинні розуміти, що корсет не применшує деформацію, а лише перешкоджає її прогресуванню. Лікування вважається успішним, якщо до його закінчення величина деформації буде не більше початкової, коли був одягнений корсет. Часто на тлі лікування в корсеті можна спостерігати зменшення деформації, однак по завершенні лікування деформація повертається на вихідні величини. Найбільш поширені і зручні на сьогоднішній день є корсети Шено. Носити корсет необхідно 23 години на добу. Корсет Шено не є протипоказанням до фізичних навантажень, зокрема до уроків фізкультури в школі. На час занять фізкультурою корсет знімається, а по завершенню – одягається.

Де можна замовити корсет в Києві:

Біо
вул. Богатирська, 30
тел. (044) 412-01-95

Протезний завод
вул. Фролівська, 4
тел. 044 425-33-42
044 425-35-02

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: