Шийний остеохондроз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Больовий синдром в області шиї (радикулопатія), спровокований подразненням нервових корінців шийного відділу хребта. Найчастіше подразнення викликано здавленням корінця грижею диска або остеофітами (кістковими розростаннями), які є наслідком дегенеративно-дистрофічних змін у шиї.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування шийного остеохондрозу розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Причини

 • Шийна радикулопатія (защемлення нервового корінця). Нервові корінці шийного відділу хребта передають електричні імпульси від спинного мозку до різних структур рук: шкіри, м’язів, судин і т.д. Завдяки їм Ви відчуваєте дотик, холод, тепло, біль, виконуєте різні рухи. Захворювання починається, коли один з цих нервів ущемляється грижею диска або остеофітом і запалюється. Клінічно це проявляється слабкістю м’язів рук, онімінням, болем в області іннервації цього нерва. Біль може бути як глибоким і тупим, так і гострим з прострілами по ходу нерва. Весь цей симптомокомплекс називається шийною радикулопатією.
 • Грижа диска. Завдяки специфічній будові шийного відділу хребта людина здатна виконувати великий діапазон рухів, повертаючи і згинаючи голову в різних напрямках. Міжхребцеві диски виконують функцію амортизаторів. В результаті дегенеративно-дистрофічних процесів в міжхребцевому диску його центральна частина, пульпозное ядро, при нахилах вперед може переміщатися назад і виходити за межі зовнішньої оболонки, фіброзного кільця, спричиняючи тиск на нервові корінці. Цей стан називається грижею диска. Тиск на нервовий корінець грижею диска викликає оніміння і слабкість в зоні його іннервації. При його запаленні до вище перерахованих симптомів додається глибокий тупий або гострий стріляючий біль в області шиї, плеча, руки, пальців.
 • Остеофіти (кісткові шпори, кісткові розростання). У похилих людей, дегенеративно-дистрофічні процеси в хребті можуть призвести до формування остеофітів близько нервових корінців. Збільшуючись з часом в розмірах, вони починають здавлювати і дратувати нервовий корінець. Зазвичай вони ростуть в області форамінальний отворів – місцях виходу нервових корінців з хребетного стовпа. Роздратований нервовий корінець, стислий остеофітом, викликає таку ж клінічну картину, як і грижа диска – біль в області шиї, оніміння і слабкість в руці.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

Симптоми

Найбільш характерні симптоми шийної радикулопатії включають: біль в області шиї і по ходу нерва, оніміння певних ділянок верхньої кінцівки, зниження сили м’язів. Також може викликати головні болі в ділянці потилиці, серцебиття, підвищення артеріального тиску.

Діагноз

МРТ шийного відділу хребта – “золотий стандарт” діагностики шийного остеохондрозу. У деяких випадках виникає необхідність в рентгенографії шийного відділу хребта, іноді в ЕНМГ.

Лікування
Діагноз грижі міжхребцевого диска частіше за все не є показанням до оперативного лікування.

 • Нестероїдні протизапальні препарати. Добре справляються з больовим синдромом, прибирають запалення.
 • Міорелаксанти. Знімають м’язовий спазм, тим самим зменшують больові синдроми.
 • Вітаміни групи В. Сприяють відновленню нервової тканини.
 • Паравертебральні блокади з стероїдів. Ефективні в знятті больового синдрому. Однак не варто зловживати ними через побічних ефектів стероїдів.
 • Ортезування. При больовому синдромі фіксуючі корсети зменшують больовий синдром і сприяють швидкому відновленню.
 • Фізіотерапія. Масаж, лікувальна фізкультура, кінезіотерапія, а також апаратна фізіотерапія (магніт, УФФ, ампліпульс) застосовуються для якнайшвидшого відновлення.
 • Спинальні ін’єкції або блокади під томографічних контролем. При різко вираженому больовому синдромі, Ваш лікар може запропонувати Вам спинальную ін’єкцію гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і усунути больовий синдром. Зверніть увагу, що томографічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Кожен тиждень ми проводимо близько 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. ми маємо найбільший досвід їх застосування в Україні.
 • Хірургічне лікування. У деяких випадках існує необхідність в проведенні різних хірургічних втручань.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: