Спондилоартроз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Артроз міжхребцевих суглобів хребта досить часто може бути джерелом дискомфорту і болю. Рух у міжхребцевому сегменті забезпечуються за допомогою диска і 2х міжхребцевих суглобів, основне навантаження на які відбувається під час розгинання. Як і інші суглоби організму, міжхребцеві (фасеточні) суглоби покриті хрящем, і, відповідно, можуть піддаватися дегенеративно-дістрафічним змінам – артрозу.

В Клініці хірургії хребта ми застосовуємо німецькі протоколи лікування спондилоартрозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Причини

Як правило, поверхні фасеточного суглоба досить щільно з’єднані один з одним, рух в них відбувається плавно без значного тиску. При нерівномірному або підвищеному навантаженні на суглоби відбувається витончення або руйнування суглобного хряща. Зазвичай, ці зміни відбуваються поступово, протягом тривалого часу, що супроводжується поступовим розвитком симптомів захворювання.

Симптоми

Як правило, больовий синдром проявляється після відпочинку або сну. При перерозгинанні назад спостерігається підвищене навантаження на фасеточні суглоби, що супроводжується посиленням больового синдрому. При прогресуванні захворювання біль може мігрувати на сідниці і задню поверхню стегон. Як правило, при спондилоартрозі не спостерігається оніміння і порушення рухів в ногах, однак при важких, запущених формах захворювання дані симптоми можуть мати місце.

Діагноз

Діагностика починається зі збору історії захворювання (анамнезу) і фізичного обстеження. Симптоми спондилоартрозу досить характерні, тому вже після огляду лікар з великою ймовірністю може припустити дане захворювання. Для підтвердження та диференціальної діагностики споділоартоза потрібні рентгенографія, в деяких випадках МРТ і КТ.

Ми є провідною клінікою в Україні по застосуванню радіочастотної нейроабляції

Лікування
Спондилоартроз дуже рідко є показанням для будь-якого хірургічного лікування. У більшості випадків він успішно лікується консервативними методами лікування.

  • Біологічна терапія. Найбільш сучасними і ефективними методами консервативного лікування спонділоатроза є методи біологічної терапії. До них відносяться PRP-терапія, Цитокін-терапія і MSK-терапія.
  • PRP є насичену тромбоцитами, факторами росту, взятимііз крові, сироватку, яка прискорює процес загоєння гострих і хронічних травм. Фактори зростання – хімічні речовини, які ініціюють процес загоєння. Введення PRP в область травми стимулює процес регенерації, прискорює загоєння, сприяє швидкому вирішенню запального процесу.
  • MSK-терапія – цей метод лікування за допомогою стовбурових клітин прийнято вважати інноваційним, передовим методом терапії, заснованим на їх ключовий особливості – недифференцийованості (неналежності до якоїсь конкретної тканини), а, отже, вони мають здатність розмножуватися і розвиватися в спеціалізовані клітини різних тканин.
  • Радіочастотна нейроабляція фасеткових суглобів застосовується у випадках, коли консервативне лікування не приносить полегшення. Суть процедури полягає в температурній обробці чутливих нервів, які передають больові імпульси. Після успішно проведеної амбулаторної процедури відзначається значне зниження больового синдрому на тривалий період.

Ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: