zvru100

Стеноз – звуження хребтового каналу, головним чином, викликається комбінацією процесів старіння і дегенеративно-дистрофічних змін у хребті. Знос і мікротравматизация різних частин хребетного стовпа приводить до випирання міжхребцевих дисків, потовщенню зв’язок та розширенню міжхребцевих суглобів. Все це призводить до звуження хребтового каналу і чинить тиск на спинний мозок і нервові корінці. Зазвичай стеноз хребтового каналу розвивається у людей старше 60 років.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового спинального стенозу розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Симптоми

 • Біль в попереку
 • Іррадиюючі болі в нижніх кінцівках
 • Симптом нейрогенной перемежающейся хромати – прогресуючі болі і оніміння в нога при ходьбі, які проходять після короткочасного відпочинку або нахилі вперед.

Діагностика

“Золотим” стандартом діагностики поперекового стенозу є МРТ поперекового відділу хребта. У рідкісних випадках додатково необхідно проведення функціональної рентгенографії чи ЕНМГ.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

Лікування

 • Нестероїдні протизапальні засоби. Добре справляються з больовим синдромом, прибирають запалення. Зловживання препаратами даної групи може привести до важких захворювань травної та серцево-судинної систем.
 • Міорелаксанти. Знімають м’язовий спазм, тим самим зменшують больові синдроми.
 • Вітаміни групи В. Сприяють відновленню нервової тканини.
 • Паравертебральні блокади з стероїдів. Ефективні в знятті больового синдрому. Однак не варто зловживати ними через побічних ефектів стероїдів.
 • Ортезування. При больовому синдромі носіння флексійних фіксують корсетів зменшує больовий синдром і сприяє швидкому відновленню.
 • Фізіотерапія. Масаж, лікувальна фізкультура, кінезіотерапія, а також апаратна фізіотерапія (магніт, УФФ, ампліпульс) застосовуються для якнайшвидшого відновлення.
 • Спинальні ін’єкції або блокади під томографічних контролем. При симптомах спинального стенозу дуже високою ефективністю володіють спинальні ін’єкції гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і усунути больовий синдром. Зверніть увагу, що томографічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкція. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні.
 • Хірургічне лікування. У випадках неефективності консервативного лікування є необхідність в проведенні декомпресивних і стабілізуючих операцій на поперековому відділі хребта.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, яке застосовуються в передових клініках Америки і Європи