Пункційна вертебропластика (техніка операції)

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Кожен рык в нашій клініці проводиться більше 200 пункційних вертебропластик. У нас найбільший досвід їх проведення в Україні

Досить частим ускладненням у хворих остеопорозом є компресійні переломи хребта. Під дією навіть незначних навантажень відбувається сплощення тіла хребця (втрата його висоти). Щорічно більше 1,500,000 чоловік страждають від компресійних переломів хребта на грунті остеопорозу. Ці переломи викликають наростання кіфозу (горба), вираженого больового синдрому і досить часто призводять до неможливості жити звичним життям.

Вертебропластика відновлює міцність зламаної кістки, тим самим ліквідовуючи больовий синдром. Більше 80% пацієнтів відразу після вертебропластики відзначають зникнення болю.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування компресійних переломів розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Чого намагаються досягти хірурги?

Раніше хірурги використовували стандартну відкриту операцію для фіксації компресійних переломів, викликаних остеопорозом. Відкрита операція вимагає широких розрізів для забезпечення потрібного доступу. Результати відкритої операції часто не приносили очікуваних результатів, головним чином тому, що важко робити операції на м’яких і слабких остеопорозних кістках. Крім того, багато людей з переломами фізично не в змозі витримати таку операцію.

Вертебропластика дозволяє хірургам фіксувати зламану кістку без проблем, пов’язаних з відкритою операцією. На відміну від відкритої операції, вертебропластика – мінімально інвазивна процедура, яка вимагає мінімального розрізу (5 мм), що зменшує шанс кровотечі, інфікування і травматизацію м’язів і тканин.

Хірург фіксує хребець на місці, вводячи спеціальний цемент в зламану кістку. Цемент посилює зміцнює хребець, значно зменшує больовий синдром і допомагає в найкоротші терміни повернутися до звичного життя.

Ця процедура не відновлює первинну висоту зламаного хребця і не запобігає кіфозу, який часто супроводжує компресійні переломи.

Приготування

Як готують до процедури?

Рішення до проведення вертебропластики має бути прийняте спільно Вами і Вашим хірургом.

Вертебропластика зазвичай проводитися амбулаторно, тобто пацієнт йде додому в день проведення маніпуляції. Ви не повинні нічого не їсти і пити з 7 вечора за день до вертебропластики.

Хірургічна маніпуляція

Що робиться під час маніпуляції?

Положення хворого на животі. Хірург обробляє шкіру антисептиками. Далі проводиться укол з місцевими анальгетиками (найчастіше використовується лідокаїн). НІЯКОЇ загальної анестезії (НАРКОЗУ) НЕ ПОТРІБНО.

На рівні пошкодженого хребця хірург робить маленький розріз, через який вводить в тіло хребця голку. Точність маніпуляції контролюється за допомогою мобільного рентгенівського апарату (флюороскопії, ЕОП, серомобіль). За допомогою цієї голки в тіло зламаного хребця вводиться спеціальний кістковий цемент (поліметилметакрилат). Хімічна реакція в цементі призводить до його затвердіння протягом 15 хв, після чого створюються всі умови до якнайшвидшого заживання. На місце рани накладається стерильна пов’язка.


Ускладнення

Які можуть бути ускладнення?

Серйозні ускладнення від вертебропластики зустрічаються досить рідко, не більше 0,5% випадків. До них відносяться:

  • Проблеми з анестезією
  • Інфекція
  • Витікання цементу
  • Триваючий біль

Післяопераційний період

Що далі?

Після вертебропластики пацієнт знаходиться в післяопераційній палаті протягом 2-3х годин, після чого відпускається додому.

Іноді пацієнтам рекомендується носіння легких корсетів.

Компресійний перелом хребта

Хребець після введення цементу

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: