Кіфоз у дорослих

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Кіфоз – термін, який використовують для опису типу фізіологічного і патологічного викривлення хребта. Грудний відділ хребетного стовпа має природний кіфоз або С-подібну форму, яка в нормі не перевищує 20-40 °. При величині кіфоза більше 40 ° його вважають патологічним.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Причини

Кіфоз у дорослих має кілька причин:

  • Патологічна крива може бути вродженою, і прогресувати у міру зростання.
  • Деформація може також бути травматичною, яка була викликана травмою або пошкодженням хребетного стовпа.
  • Ятрогенний фактор. Результат хірургічного втручання на хребті.
  • Остеопороз. Найчастіша причина кіфозу у дорослих. Остеопороз – захворювання, яке призводить до зменшення кісткової маси, роблячи кістки більш крихкими і схильними до переломів.

Більше про різні типи кіфозу і їх причини >>>

Симптоми

Симптоми кіфозу коливаються від непривабливої постави, больового синдрому, до важких проблем, викликаних тиском легенів і органів черевної порожнини. Важка деформація також може почати чинити тиск на спинний мозок і нервові корінці, викликаючи слабкість і оніміння нижніх кінцівок, порушення сечовипускання. При крайніх ступенях тяжкості може чинити тиск на легені і черевну порожнину, порушуючи дихання і апетит.

Діагностика

Зазвичай після огляду лікар призначає рентгенологічне дослідження для вивчення структури хребетного стовпа і вимірювання величини деформації. Звичайно потрібно виконання рентгенографії в наступних позах і проекції:

  • У прямій проекції стоячи
  • У бічній проекції стоячи
  • У бічній проекції з прогином назад

Залежно від результатів анамнезу, огляду і рентгенографії, Ваш лікар може призначити Вам додаткові методи дослідження. Найчастіше це МРТ (для оцінки стану спинного мозку і нервових корінців), КТ (для кращого вивчення кісткового компонента деформації) і специфічні неврологічні тести, типу міографії та електроміографії (для визначення нервової провідності і здібності нервів проводити нервові імпульси).

Методи лікування

  • Консервативне лікування включає медикаментозне лікування та фізіотерапію.
  • Хірургічне лікування кіфотичної деформації у дорослих має ряд ризиків, тому рекомендується тоді, коли можливі вигоди перевищують ризики.
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: