Кіфоз (види і причини)

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Постуральний (внаслідок порушення постави) (Postural Kyphosis)

Постуральний (внаслідок порушення постави) кіфоз іноді називають «круглої спиною» – є результатом слабкої постави. Цей стан зустрічається частіше у підлітків і дорослих до 30 років. Постійна сутулість стоячи або сидячи призводить до формування нахилу вперед. Постуральний кіфоз призводить до формування поперекового гіперлордозу. У нормі, в поперековому відділі хребта є лордоз – згинання хребта усередину. Гіперлордоз означає, що організм, намагаючись компенсувати збільшений кіфоз – компенсаторно збільшує лордоз.

Постуральний кіфоз виправляється в положенні лежачи на спині на твердій плоскій поверхні або розтягуванні хребетного стовпа (при висі на турніку). На рентгенограмі не виявляється будь-яких змін, тому що причиною цієї деформації не є структурні пошкодження або деформації. Постуральний кіфоз легко виправляється при особистому контролі за своєю поставою, навчанні як правильно сидіти і стояти. У спеціальній фіксації і корсетах зазвичай немає потреби. Комплекси вправ по зміцненню м’язів спини завжди корисні для корекції постави.

Юнацький кіфоз Шойермана (Juvenile Kyphosis)

При юнацькому кіфозі Шойермана змінюється форма декількох тіл хребців. Передня їх частина звужується, а пошкоджені хребці набувають форму клина. У поєднанні один з одним вони формують кіфоз грудного відділу хребта.

Щодо причин, що викликають юнацький кіфоз Шойермана, досі немає остаточної думки. Найбільше визнання отримала генетична теорія, і теорія про порушення росту хребця в результаті порушення кровопостачання.

Діагностика та лікування юнацького кіфозу >>>

Вроджений кіфоз (Congenital Kyphosis)

При вродженому кіфозі людина народжується з дефектом, типу неповного формування хребетного стовпа, що може призвести до важкого патологічного кіфозу. Кіфози крайнього ступеня – найчастіша причина паралічу в нижній частині тіла, після травми або інфекції. З вродженим кіфозом пов’язані велика кількість розладів сечовипускання.

Важкі вроджені кіфотичні деформації зазвичай лікуються хірургічно. Консервативні методи лікування менш успішні при даному типі деформації. Раннє хірургічне втручання призводить до гарних результатів і запобігає прогресуванню деформації. Тип хірургічного лікування буде залежати від індивідуальних особливостей деформації.

Паралітичний кіфоз (Paralytic Kyphosis)

Захворювання, що викликають параліч, можуть призвести до розвитку кіфотичної деформації хребта. Параліч може бути викликаний порушеннями, типу поліомієліту, м’язовою дистрофією, церебральним паралічем (параліч, викликаний травмою при народженні або прогресуючих дефектах головного або спинного мозку). Розвиток кіфозу в таких випадках поступово.

Посттравматичний кіфоз (Posttraumatic Kyphosis)

Травма хребетного стовпа може призвести до розвитку прогресивного кіфозу з подальшим здавленням нервових структур хребта. Компресійний перелом в грудному або поперековому відділі хребетного стовпа буде викликати деяку ступінь кіфозу. Залежно від серйозності травми буде призначено комплексне консервативне або оперативне лікування.

Післяопераційний кіфоз (Postoperative Kyphosis)

При недостатній фіксації і не дотриманні рекомендацій в післяопераційному періоді після різних операцій на хребетному стовпі може формуватися кіфотична деформація. При цьому стані необхідна повторна операція.

Дегенеративний кіфоз (Degenerative Kyphosis)

Зустрічаються випадки розвитку кіфозу, що викликані дегенеративно-дистрофічними змінами в хребетному стовпі. Протягом довгого часу, дегенеративний процес може привести до дефекту міжхребцевого диска, змін у хребцях, ослаблення зв’язкового апарату, що підтримує хребетний стовп. Це може призвести до поступового розвитку кіфозу. У початкових стадіях формування кіфозу розвивається дисбаланс мас тіла, що прискорює дегенеративні процеси в хребті, і як наслідок, прискорює розвиток кіфозу, формується circulus vitiosus (порочне коло).

Інші причини

Різні типи системних захворювань можуть формувати кіфотичну деформацію протягом довгого часу. Ці захворювання включають інфекційне, пухлинне ураження хребта, різні типи системного артриту. При цих захворюваннях для початку необхідно лікування основного захворювання.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: