Дегенеративні захворювання хребта

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Причини болю в хребті різноманітні. У більшості випадків вони викликані розтягуванням зв’язок або перенапруженням в м’язах, м’яких тканинах спини. Гіперактивність м’язів спини може привести до пошкодження зв’язок, які, в свою чергу, викликають больовий синдром. Травма також може статися і в одному з міжхребцевих дисків (протрузія, грижі диска). В процесі старіння, диски починають «висихати» і зменшуватися в розмірах, в результаті чого різко підвищується навантаження на міжхребцеві суглоби, викликаючи їх микротравматизацію.

Індивідуальні особливості анатомії хребта в поєднанні зі стресовими фізичними навантаженнями можуть привести до зменшення просвіту спинномозкового каналу (стенозу) за рахунок зміщення хребців (спондилолістезу), формування кісткових або м’якотканинних наростів (остеофітів).

Фізичні причини болю можуть включати: остеоартроз (спондилоартроз), ревматоїдний артрит, дегенерація і грижі міжхребцевих дисків, переломи (наприклад, на тлі остеопорозу), або рідко, інфекції і пухлини.

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: