Юнацький ідіопатичний сколіоз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

Ми є єдиною клінікою в Україні, яка проводить динамічну стабілізацію при сколіозі – найінноваційніший та найсучасніший метод хірургічного лікування!

У нашій клініці ми надаємо послуги діагностики та динамічного спостереження пацієнтів зі сколіозом. Консультації проводить професор Фіщенко Яків Віталійович

У нашій клініці проводяться як очні, так і online заняття з висококваліфікованим фізичним терапевтом лікувальної фізкультурою за методикою Шрот

Сколіоз – це прогресуюче захворювання хребта, яке супроводжується його деформацією у фронтальній площині.

Симптоми

У більшості випадків юнацького сколіозу, дитина не помічає проблеми. Оскільки більшість пацієнтів зі сколіозом не відчувають ніякого фізичного болю від цього захворювання, його часто вже не виявляють, доки деформації не зпрогресувала і не стала більш очевидною.

Основні зміни в зовнішності, на які слід первинно звернути увагу:

 • Одне плече або стегно можуть бути вище, ніж інше.
 • Одна лопатка може бути вище і більш виступати, ніж інша.
 • Ці деформації більш наочні при нахилі вперед.
 • «реберної горб» – випинання ребер на опуклій стороні деформації, є проявом торсійного компонента сколіозу.
 • Одна рука здається довше іншої через нахил верхньої частини тіла.
 • Асиметричні трикутники талії.

Діагностика

Діагностика сколіозу включає проведення рентгенографії хребта у прямій проекції стоячи.

Лікування

 • Контроль. Якщо деформація незначна (15-20°) хворому необхідно динамічне спостереження ортопеда за місцем проживання. З цією метою крім огляду, лікар повинен призначати рентгенологічний контроль раз на 6 місяців в період швидкого зростання, а потім раз на рік. Якщо деформація прогресує, потрібно негайно застосовувати заходи для зупинки її розвитку.
 • Фізіотерапія і лікувальна фізкультура. Підлітки зі сколіозом часто працюють з фізіотерапевтом. Підлітки з ідіопатичним сколіозом повинні продовжувати активні фізичні навантаження, брати участь у спортивних змаганнях. Найбільш сприятливий вид спорту – плавання. Найбільш несприятливі – робота з важкою вагою в положенні стоячи і біг.

Фізичні вправи не здатні вилікувати сколіоз!

 • Фіксація в корсеті. Фіксацію в корсеті зазвичай застосовують, коли величина деформації знаходиться в межах 25-40°, особливо якщо у пацієнта зберігається потенціал зростання, і викривлення може збільшитися.

Хірургічне лікування слід розглядати як єдиний обґрунтований метод у хворих на сколіоз у випадках:

 • якщо величина деформації більше 40-45 °;
 • при легенево-серцевої недостатності, викликаної сколіотичною деформацією;
 • при неврологічних ускладненнях сколіозу;
 • при больових відчуттях;
 • при неухильному прогресуванні деформації.

Після настання скелетної зрілості деформації менше 40 °, не мають тенденцій до прогресування, і тому не потребують хірургічних корекцій. Деформації більше 100 ° рідкісні, можуть викликати загрозу життю внаслідок розвитку грізних ускладнень з боку серця, легенів, спинного мозку. Головне завдання хірургічного лікування – інструментальна корекція в поєднанні зі спондилодезом (освітою тотального кісткового блоку).

Хірургічне лікування включає 2 основні методи:

 1. Транспедикулярна фіксація хребта, коли протягом деформації з заднього доступу встановлюється коригуюча конструкція. Цей метод є універсальним для всіх деформацій хребта.
 2. Динамічна корекція та фіксація. Перевагою цього є те, що крім корекції зберігається мобільність хребта, а також швидка і проста реабілітація.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном: