Як підібрати ортопедичний матрац

Основою опорно-рухового апарату є хребет. Він забезпечує виконання різних рухів, служить захистом спинного мозку від пошкоджень, бере участь в процесі кровотворення. Хребетний стовп оточений м’язами, через які проходить безліч судин, що забезпечують харчування всіх структур хребта. Від сили і здоров’я м’язових структур, що оточують хребет, залежить рухливість і міцність хребетного стовпа, крім того, від стану хребта залежить нормальне функціонування внутрішніх органів.

Одним із засобів, що допомагають зберігати і підтримувати здоров’я хребта, є ортопедичний матрац, основним призначенням якого є зменшення ступеня навантаження на хребет і поліпшення кровообігу за рахунок підтримки хребта під час сну в правильному положенні.

Ортопедичні матраци бувають різного типу та виду. Є пружинні і безпружинні (з наповнювачами). Фахівці вважають, що пружинні матраци, забезпечують більший ортопедичний ефект, ніж з наповнювачами. Це пояснюється тим, що пружини розташовані в окремих чохлах, при цьому кожна пружина деформується окремо від інших. Саме така будова матраца дозволяє повторити форму тіла під час сну.

Пружинні і безпружинні ортопедичні матраци

Пружинні ортопедичні матраци можуть мати в основі залежний пружинний блок типу Боннель, і незалежний пружинний блок.

Пружинний блок складається з з’єднаних між собою пружин, за рахунок чого забезпечує мінімальний анатомічний ефект. Переважно Матраци з залежними пружинами блоками витримують навантаження на 1 спальне місце в середньому не більше 100 кг, і не підходять людям з великою різницею у вазі.

Незалежний пружинний блок складається з незалежних пружин, кожна з яких поміщена в окремий чохол, за рахунок чого здійснюється точкова підтримка різних ділянок тіла. Чим більше пружин на квадратний метр, тим менше їх діаметр, тим більше точкова підтримка тіла здійснюється. В середньому, незалежний пружинний блок може містити від 250 до 1000 пр. / кв.м. Пружини можуть бути компонувати не тільки рівномірно один за одним у кожному ряду, а й у вигляді бджолиних сот. Також бувають незалежні пружинні блоки, що складаються з подвійних пружин, тобто коли більша за діаметром пружина містить в собі більше меншу пружину (обмежуючу), такі пружинні блоки підходять для сплячих людей з різницею у вазі понад 30 кг.

В якості короба з боків пружин і прошарку між пружинним блоком і тілом сплячої людини використовуються різні наповнювачі.

Безпружинні ортопедичні матраци можуть складатися з монолітного блоку різних наповнювачів, або з чергування їх шарів.

Матраци на незалежному пружинному блоці і безпружинні можуть бути по довжині розділені на зони різного розподілу тиску (зони жорсткості) від 1 до 7 (голова, плечі, спина, таз, стегна, коліна. ступні), що забезпечує кращий ортопедичний ефект.

Від якості пружинного блоку і наповнювачів залежить термін служби матраца.

Особливості

Функції ортопедичного матраца

 • Підтримка хребта в правильному положенні під час сну за рахунок основи матраца, пружинної або безпружинної.
 • Забезпечення комфорту, завдяки відповідності контурам тіла, за рахунок наповнювачів і тканин чохла.

Наповнювачі ортопедичних матраців

В ортопедичних матрацах використовуються наповнювачі штучні (наприклад: пінополіуретан, холлофайбер, періотек, струттофайбер) і натуральні (наприклад: латекс, кокосова койра, бавовна, шерсть).

Наповнювачі ортопедичного матраца надають матрацу додаткові властивості, наприклад:

 • кокосова койра додає матрацу додаткову жорсткість;
 • латекс робить матрац більш м’яким і комфортним;
 • матеріал з ефектом пам’яті робить матрац більш анатомічним.

Жорсткість ортопедичного матраца

М’які матраци підійдуть тим, хто звик спати на боку, і рекомендуються людям з проблемами в поперековому відділі хребта, особливо з протрузією або грижею міжхребцевого диска.

Матраци середньої жорсткості підійдуть тим, хто звик спати на спині, і рекомендуються людям з проблемами в грудному відділі хребта.

Жорсткі матраци підійдуть тим, хто звик спати на животі, і рекомендуються дітям і підліткам, а також дорослим, у яких є проблеми з поставою або остеохондроз. Не рекомендуються жорсткі матраци людям старше 45 років, через ризик пов’язаного з проблемами міжхребцевих дисків.

При виборі ортопедичного матраца для людей з великою різницею у вазі, слід орієнтуватися на вагу більш важкої людини.

Розмір ортопедичного матраца

При правильному підборі розміру матраца, необхідно враховувати, що довжина ортопедичного матраца повинна бути на 15-20 см більше довжини вашого тіла, щоб від голови і ніг до краю матраца була відстань не менше 10 см. Рекомендована мінімальна ширина для односпального матраца повинна становити від 80 до 85 см., для двоспального – від 160 до 170 см. Чим вільніше буде рух тіла на матраці, тим комфортніше буде хребту.

Важливо!

Ортопедичними є не всі матраци. Наприклад, пружинний блок “Боннель” не забезпечує необхідну підтримку хребта під час сну, на відміну від блоку незалежних пружин. Матрац не вилікує хвороби спини, але допомагає зняти напругу і втому в м’язах, розвантажити хребет. Це можливо тільки за умови, що матрац точно повторює контури тіла. Занадто жорсткі конструкції тиснуть на хребет, а м’які дозволяють йому провисати. Найбільш вираженим ортопедичним ефектом володіють ортопедичні матраци з блоком незалежних пружин, що повторюють контури тіла і дозволяють м’язам повністю розслабитися за рахунок рівномірного розподілу навантаження.
Всі відео
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн