Лікування
Спондилолістезу
ендоскопічні і мінімально інвазивні методи

дізнатись актуальну ціну або проконсультуватись
Кращі лікарі-експерти

Спондилолістез – зміщення хребця допореду, яке може супроводжуватися больовим синдромом в попереку і ногах, а також різними неврологічними проявами у вигляді порушення чутливості і рухів в нижніх кінцівках.

Радимо записатись на консультацію до нашого лікаря

Наша клініка – провідний центр в Україні з хірургічного лікування спондилолістезу. Щорічно ми проводимо понад 500 хірургічних втручань. Ми оснащені найсучаснішим обладнанням. Звертайтеся до нас за консультацією, і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми швидко та ефективно.

проф. Яків Фіщенко
У Вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Діагностика
Рентген, КТ та МРТ – все, що необхідно для того, щоб діагностувати дефект міжсуглобової частини дужки, або зісковзування хребця щодо нижчого, а також показати ступінь здавлення нервових структур хребетного каналу.
1Консультація
На консультації лікар вислухає Ваші скарги та історію Вашого захворювання
2Огляд
Первинний огляд триває 5-10 хвилин. Вивчимо Ваші документи, аналізи і поставимо попередній діагноз.
3Діагностика
Щоб підтвердити діагноз ми порекомендуємо провести МРТ. Майже у всіх випадках додатково потрібно буде зробити КТ та функціональну рентгенографію попереку.
4Консервативне лікування
При незначних та нетривалих симптомах захворювання можливе консервативне лікування, основним завданням якого є лікування больового синдрому.
5Інтервенціальні методи
Епідуральні стероїдні ін'єкції під рентгенконтролем довели свою ефективність в зниженні больового синдрому викликаного спондилолістезом
6Оперативне втручання
При необхідності ми виконаємо оперативне втручання, використовуючи найсучасніші технології, обладнання та великий досвід наших фахівців
7Рекомендації
Після лікування Ви отримаєте рекомендації щодо реабілітації і відновлення. Відповімо на всі питання!
8Післяопераційне спостереження
Навіть коли Ви вже будете вдома, за потреби, наші фахівці будуть з Вами на зв'язку 24/7
9Реабілітація
Наш досвідчений реабілітолог буде Вас контролювати до та після операції, та коригувати процес відновлення до повного одужання
10Переопераційне ведення
У свою практику ми успішно імплементували протоколи ERAS. Завдяки цьому ми значно знизили кількість ускладнень та наші пацієнти не страждають від болю після операції без використання наркотичних препаратів.
Визначемо найефективніший метод лікування Спондилолізу та Спондилолістезу

Епідуральні ін’єкції і адгезіоліз

З метою лікування больового синдрому на фоні спондилолістезу ми використовуємо епідуральні стероїдні ін'єкції. Але треба розуміти, що їх використання не вирішує проблему, а тільки тимчасово зменшує потребу у використанні інших знеболювальних засобах.

Хірургічне лікування

Спондилолистеза необхідно, якщо ми спостерігаємо прогресування деформації, консервативне лікування не здатне утримувати біль на толерантному рівні, а також при наявності неврологічної симптоматики.

Ми використовуємо найсучасніші мінімально інвазивні методи, а наші фахівці є найдосвідченіші у данному напрямку.

Спондилолістез
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн