Лікування стенозу
хребетного каналу
Ендоскопічна декомпресія,
яка застосовуються в передових клініках
Америки і Європи

дізнатись актуальну ціну або проконсультуватись
Кращі лікарі-експерти
Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні
Ендоскопічна декомпресія - найсучасніший мінімально інвазивний метод усунення стенозу, який дозволяє якнайшвидше позбутись симптомів захворювання та сприяє повноцінному відновленню у найкоротший термін.
Якщо у Вас присутні такі симптоми:
Біль в попереку, який віддає у ноги при навантаженні
Ватність у ногах при ході
Зменшення дистанції ходи
"Хилить до переду" при ході
Відсутність скарг без навантажень

Стеноз – звуження хребетного каналу, головним чином, викликається комбінацією процесів старіння і дегенеративно-дистрофічних змін у хребті, що викликає больовий синдром у попереку та нижніх кінцівках, а також слабкість в ногах.

Діагностика “Золотим” стандартом діагностики поперекового стенозу є МРТ поперекового відділу хребта.

Радимо записатись на консультацію до нашого лікаря

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового спинального стенозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

проф. Яків Фіщенко
У Вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає в месенджерах
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, яке застосовуються в передових клініках Америки і Європи
1Консультація
На консультації лікар вислухає Ваші скарги та історію Вашого захворювання
2Огляд
Первинний огляд триває 5-10 хвилин. Вивчимо Ваші документи, аналізи і поставимо попередній діагноз.
3Діагностика
Щоб підтвердити діагноз ми порекомендуємо провести МРТ. У багатьох випадках додатково потрібно буде зробити КТ та функціональну рентгенографію попереку. Для диференційної діагностики іноді необхідно проведення електроміографії.
4Лікування
При незначних та нетривалих симптомах захворювання можливе консервативне лікування, основним завданням якого є лікування больового синдрому.
5Консервативне лікування
При необхідності виконаємо оперативне втручання, використовуючи новітнє обладнання та талант наших фахівців.
6Інтервенціальні методи
Епідуральні стероїдні ін'єкції під рентгенконтролем довели свою ефективність в зниженні больового синдрому викликаного спінальним стенозом
7Оперативне втручання
При необхідності ми виконаємо оперативне втручання, використовуючи найсучасніші технології, обладнання та великий досвід наших фахівців
8Рекомендації
Після лікування ви отримаєте рекомендації щодо реабілітації і відновлення. Відповімо на всі питання!
9Післяопераційне спостереження
Навіть коли Ви вже будете вдома, за потреби, наші фахівці будуть з Вами на зв'язку 24/7
10Реабілітація
Наш досвідчений реабілітолог буде Вас контролювати до та після операції, та коригувати процес відновлення до повного одужання
11Переопераційне ведення.
У свою практику ми успішно імплементували протоколи ERAS. Завдяки цьому ми значно знизили кількість ускладнень та наші пацієнти не страждають від болю після операції без використання наркотичних препаратів.
Визначемо найефективніший метод лікування cтенозу

Спинальні ін’єкції або блокади під рентгенологічним контролем

При симптомах спинального стенозу дуже високою ефективністю володіють спинальні ін’єкції гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і знизити больовий синдром. Зверніть увагу, що рентгенологічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Щотижня ми проводимо до 20 різних епідуральних стероїдних ін’єкція. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні.

Ендоскопічна хірургія.

Ми широко використовуємо ендоскопічні методи декомпресії.

Переваги ендоскопічної декомпресії:
1. Мінімальна травматизація оточуючих тканин
2. Швидке відновлення з мінімальною реабілітацією, швидке повернення до звичного способу життя
3. Низький рівень післяопераційного болю
4. Маленький розріз (менше 1 см) призводить до зниження частоти інфекційних ускладнень і мінімальної крововтрати
5. 1-3 ночі в стаціонарі
6. Низький відсоток рецидивів
7. Краще функціональний і косметичний результат
8. Часто відсутня необхідність у коштовних імплантатах
9. У нас найбільший досвід виконання цих в Україні
10. Наші фахівці є визнаними міжнародними експертами в ендоскопічній хірургії хребта

Хірургічне лікування.

У випадках наявності нестабільності чи деформації хребта є необхідність у проведенні декомпресивних і стабілізуючих операцій на поперековому відділі хребта. Ми використовуємо як ендоскопічні так і відкриті методи.

Ми використовуємо тільки найкращі імплантати всесвітньо відомих брендів виробництва США. Завдяки цьому ми отримуємо найкращі результати та зводимо до мінімума вірогідність ускладнень.

Чому Вам слід обрати саме нашу клініку для проведення операції по лікуванню поперекового спінального стеноза?

 1. В нас найбільший досвід в ендоскопічній хірургії хребта в Україні. Щорічно ми виконуємо більше 400 ендоскопічних оперативних втручань, а загальний досвід вже майже 2,000.
 2. Ми є визнаними експертами світового рівня з ендоскопічної хірургії хребта:

Проф. Яків Фіщенко є членом президії Всесвітньої асоціації ендоскопічної хірургії хребта, постійним членом Організаційного комітету та лектором міжнародних конференцій, присвячених ендоскопічній хірургії хребта (Франція, Південна Корея, Туреччина, Німеччина, Нідерланди), співавтором англомовної монографії з ендоскопічної хірургії хребта (Швейцарія), тренером міжнародних (Німеччина, Франція, Велика Британія) та українських практичних курсів з ендоскопічної хірургії хребта, автором статей у провідних міжнародних на українських журналах тощо.

3. Ми побудували систему надання допомоги, яка включає повний контроль як на госпітальному етапі, так і після виписки: лікуючий лікар за необхідністю з Вами на зв’язку 24 години на добу 7 днів на тиждень, наша реабілітолог сприятиме Вашому якнайшвидшому відновленню після операції до повного одужання. Навіть у випадку виникнення будь-яких ускладнень, у нас є чіткий план з їх усунення.

 

Звертайтесь до нас та ми допоможемо Вам вирішити проблеми з хребтом якнайшвидше та за допомогою найсучасніших методів консервативного та оперативного лікування.


Грижа міжхребцевого диска
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн