Остеопороз

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

При досягненні похилого віку, у жінок досить часто відзначається зниження росту і втрата у вазі, розвивається сутула постава. Хвороба виснаження кістки – остеопороз найбільш часта причина цих змін. Це захворювання характеризується втратою маси і структурним пошкодженням кісткової тканини, що призводить до збільшення кількості переломів хребта, головок стегнових кісток, зап’ястя. У цій групі найбільш часто зустрічаються «остеопорозні» переломи хребта.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування остеопорозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Компресійні переломи тіл хребців в переважній більшості випадків супроводжуються локальним больовим синдромом, що не зникає при консервативної терапії. При цьому близько 70% хворих через біль змінюють спосіб життя, обмежують елементарну побутову діяльність. Гострий больовий синдром, обумовлений переломом тіла хребця, триває не менше 4-6 тижнів, повністю не регресує.

У багатьох випадках ці переломи призводять до додаткових несприятливих наслідків – у пацієнтів часто розвиваються загострення хронічних захворювань, що істотно впливає на смертність.

Переломи тіл хребців призводять до прогресуючого зниження росту, кіфозу, порушення постави, обумовлюючи постійний біль, який заважає повсякденній активності.

Причини виникнення остеопорозу

Втрата кісткової маси (остеопороз) починає прогресувати у віці 30 років. Частіше хворіють жінки, особливо після менопаузи (45-55 років). Втрата кісткової маси посилюється в постменопаузальному періоді через брак естрогену, що призводить до ослаблення і крихкості кісток скелета. Це збільшує ризик перелому при фізичних навантаженнях або падіннях.

Діагностика

Рентгенденсітометрія (DEXA) – “золотий” стандарт діагностики остеопорозу. Для верифікації переломів часто застосовують скринінг хребта на МРТ.

Лікування остеопорозу

Комплексне лікування включає:

  • Препарати кальцію і вітаміну Д3
  • Бісфосфанати – “золотий” стандарт терапії остеопорозу
  • Деносумаб – сучасний препарат біологічної терапії остеопорозу.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з остеопорозом

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: