Остеопороз

При досягненні похилого віку, у жінок досить часто відзначається зниження росту і втрата у вазі, розвивається сутула постава. Хвороба виснаження кістки – остеопороз найбільш часта причина цих змін. Це захворювання характеризується втратою маси і структурним пошкодженням кісткової тканини, що призводить до збільшення кількості переломів хребта, головок стегнових кісток, зап’ястя. У цій групі найбільш часто зустрічаються «остеопорозні» переломи хребта.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування остеопорозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Компресійні переломи тіл хребців в переважній більшості випадків супроводжуються локальним больовим синдромом, що не зникає при консервативної терапії. При цьому близько 70% хворих через біль змінюють спосіб життя, обмежують елементарну побутову діяльність. Гострий больовий синдром, обумовлений переломом тіла хребця, триває не менше 4-6 тижнів, повністю не регресує.

У багатьох випадках ці переломи призводять до додаткових несприятливих наслідків – у пацієнтів часто розвиваються загострення хронічних захворювань, що істотно впливає на смертність.

Переломи тіл хребців призводять до прогресуючого зниження росту, кіфозу, порушення постави, обумовлюючи постійний біль, який заважає повсякденній активності.

Причини виникнення остеопорозу

Втрата кісткової маси (остеопороз) починає прогресувати у віці 30 років. Частіше хворіють жінки, особливо після менопаузи (45-55 років). Втрата кісткової маси посилюється в постменопаузальному періоді через брак естрогену, що призводить до ослаблення і крихкості кісток скелета. Це збільшує ризик перелому при фізичних навантаженнях або падіннях.

Діагностика

Рентгенденсітометрія (DEXA) – “золотий” стандарт діагностики остеопорозу. Для верифікації переломів часто застосовують скринінг хребта на МРТ.

Лікування остеопорозу

Комплексне лікування включає:

 • Препарати кальцію і вітаміну Д3
 • Бісфосфанати – “золотий” стандарт терапії остеопорозу
 • Деносумаб – сучасний препарат біологічної терапії остеопорозу.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з остеопорозом

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн