Юнацький кіфоз Шойермана

viber
Задати питання ФІЩЕНКО Якову Віталійовичу по вайбер прямо зараз

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Кіфоз Шойермана – поступово наростаючий в процесі росту тип кіфоза. Тіла хребців набувають клиноподібну форму з вершиною клина вперед. При відставанні в рості передній частині тіла хребця від задньої, останній набуває клиноподібну форму і хребет згинається допереду більше, ніж в нормі. Ця хвороба розвивається у підлітків в період найбільшого зростання. Зустрічається приблизно у 1% людей, в рівній мірі у хлопчиків і у дівчаток.

Симптоми

Основні симптоми кіфозу Шойермана в основному розвиваються в період статевої зрілості (10-15 років). Важко визначити початок захворювання, тому рентген не вказує змін, поки дитина не досягає 10-11 років. Хворобу часто виявляють батьки, звертаючи увагу на те, що дитина сутулиться. Також підлітки можуть відчувати біль і втому в грудному відділі хребта.

Кіфоз зазвичай розвивається повільно, і основною причиною звернення до лікаря є скарги батьків на викривлення, а не больовий синдром. У свою чергу, не вилікуваний в юнацтві кіфоз Шойермана викликає виражений больовий синдром у людей старшого віку (після 40 років). Часто кіфоз посилюється сутулою поставою, але основною відмінністю від дефекту постави є те, що навіть коли хворий намагається вирівнюватися залишається досить велика деформація. Приблизно в 1/3 випадків кіфоз Шойермана комбінується зі сколіозом, взаємно обтяжуючи один одного. Сколіоз – інший тип деформації хребта, який зустрічається у дітей і підлітків.

Грубих неврологічних ускладнень у вигляді компресійної мієлопатії, викликаної здавленням спинного мозку, при кіфозі Шойермана не зустрічається. Однак важкі деформації можуть впливати на функцію органів черевної порожнини, легенів і серця, викликаючи легенево-серцеву недостатність, яка проявляється зниженням переносимості фізичних навантажень, задишкою, болем в грудях, порушенням апетиту.

Діагностика

Головним, і найбільш інформативним методом обстеження є рентген хребта.

Лікування

Вибір методу лікування кіфозу Шойермана залежить від багатьох факторів: вік хворого, вік появи деформації, ступеня деформації і рухливості хребта.

  • Фіксація. Якщо є можливість, необхідно починати лікування кіфозу консервативним методом, без хірургічного втручання. Мета фіксації полягає в тому, щоб виправити ріст хребта, і змусити його рости правильно. Корсет може бути успішним тільки у хворих з незавершеним ростом. Корсет призначений для того, щоб утримувати хребет у випрямленому положенні, вертикалізуючи (вирівнюючи) поставу. Механізм дії корсета наступний: прибираючи тиск з переднього відділу хребта, корсет дозволяє йому наздогнати у зростанні задню частину. Розвантаження епіфізарних хрящів сприяє поліпшенню їхнього росту. Також корсет може бути використаний у літніх хворих для підтримки хребетного стовпа і зменшення больового синдрому, однак вирівняти деформації з його допомогою не вдається.
  • Хірургічне лікування показано при деформаціях більше 75 °. Деформації менше 75 ° зазвичай лікуються консервативно за допомогою корсета і відновного лікування. Іноді хірургія виконується з косметичних причин, коли пацієнти або їх батьки не задоволені зовнішнім виглядом.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
08:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Адрес:
Поліклінічний корпус, м.Київ, пров. Чеховський, 7, каб. 404
Запис за телефоном: