Юнацький кіфоз Шейермана

Кіфоз Шейермана – поступово наростаючий в процесі росту тип кіфоза. Тіла хребців набувають клиноподібної форми з вершиною клина вперед. При відставанні в рості передньої частини тіла хребця від задньої, останній набуває клиноподібну форму і хребет згинається допереду більше, ніж в нормі. Ця хвороба розвивається у підлітків в період найбільшого зростання. Зустрічається приблизно у 1% людей, в рівній мірі у хлопчиків і у дівчаток.

Симптоми

Основні симптоми кіфозу Шейермана в основному розвиваються в період статевої зрілості (10-15 років). Важко визначити початок захворювання, тому рентген не показує, поки дитина не досягає 10-11 років. Хворобу часто виявляють батьки, звертаючи увагу на те, що дитина сутулиться. Також підлітки можуть відчувати біль і втому в грудному відділі хребта.

Кіфоз зазвичай розвивається повільно, і основною причиною звернення до лікаря є скарги батьків на викривлення, а не больовий синдром. У свою чергу, не вилікуваний в юнацтві кіфоз Шейермана викликає виражений больовий синдром у людей старшого віку (після 40 років). Часто кіфоз посилюється сутулою поставою, але основною відмінністю від дефекту постави є те, що навіть коли хворий намагається вирівнюватися залишається досить велика деформація. Приблизно в 1/3 випадків кіфоз Шейермана комбінується зі сколіозом, взаємно обтяжуючи один одного. Сколіоз – інший тип деформації хребта, який зустрічається у дітей і підлітків.

Грубих неврологічних ускладнень у вигляді компресійної мієлопатії, викликаної здавленням спинного мозку, при кіфозі Шейермана не зустрічається. Однак важкі деформації можуть впливати на функцію органів черевної порожнини, легенів і серця, викликаючи легенево-серцеву недостатність, яка проявляється зниженням переносимості фізичних навантажень, задишкою, болем в грудях, порушенням апетиту.

Діагностика

Головним і найбільш інформативним методом обстеження є рентген хребта.

Лікування

Вибір методу лікування кіфозу Шейермана залежить від багатьох факторів: вік хворого, вік появи деформації, ступеня деформації і рухливості хребта.

 • Фіксація. Якщо є можливість, необхідно починати лікування кіфозу консервативним методом, без хірургічного втручання. Мета фіксації полягає в тому, щоб виправити ріст хребта, і змусити його рости правильно. Корсет може бути успішним тільки у хворих з незавершеним ростом. Корсет призначений для того, щоб утримувати хребет у випрямленому положенні, вертикалізуючи (вирівнюючи) поставу. Механізм дії корсета наступний: прибираючи тиск з переднього відділу хребта, корсет дозволяє йому наздогнати у зростанні задню частину. Розвантаження епіфізарних хрящів сприяє поліпшенню їхнього росту. Також корсет може бути використаний у літніх хворих для підтримки хребетного стовпа і зменшення больового синдрому, однак вирівняти деформації з його допомогою не вдається.
 • Хірургічне лікування показано при деформаціях більше 75 °. Деформації менше 75 ° зазвичай лікуються консервативно за допомогою корсета і відновного лікування. Іноді хірургія виконується з косметичних причин, коли пацієнти або їх батьки не задоволені зовнішнім виглядом.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн