Адгезіоліз

Епідуральний адгезіоліз (адгезіолізіс) – малоінвазивний, ефективний метод лікування больового синдрому в попереку і «відбитих» болів в нижніх кінцівках при різних захворюваннях поперекового відділу хребта.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи епідурального адгезіоліза, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Показання до застосування

Больовий синдром в поперековому відділі хребта, викликаний протрузіями і грижами міжхребцевих дисків, стенозом хребетного каналу, постопераційним болем, рубцевим післяопераційним процесом (епідуральний фіброз), спондилоартрозом, неспецифічними болями.

Епідуральний адгезіоліз один з найбільш ефективних методів лікування больових синдромів попереку та відображених болів у нижніх кінцівках

Метою епідурального адгезіоліза є зняття запалення, мінімалізація механічного впливу на нервові структури за допомогою лізису (розчинення) травмуючого фактора (грижа, протрузія, рубець), а також зміцнення нервових структур епідурального простору.

Переваги

Ця мінімально інвазивна безпечна процедура зарекомендувала себе як ефективний метод лікування болю в попереку на фоні різних захворювань. Протипоказанням до її застосування є лише значні неконтрольовані захворювання внутрішніх органів. Ми проводимо цю процедуру без вікових обмежень, найстаршому нашому пацієнтові на момент проведення процедури було 94 роки. За 7 років нами проведено понад 1200 процедур. Більшість пацієнтів відзначають тривалу ремісію больових синдромів.

Щотижня ми проводимо 5-10 епідуральних адгезіолізів. У нас найбільший досвід в Україні

Рекомендації після виписки

 • Не слід керувати автомобілем протягом 4 годин після видалення катетера
 • Після видалення катетера Вам можна приймати душ
 • Від ванни і сауни слід відмовитися на 24 години
 • Ви можете повернутися до своєї звичайної дієти і режиму харчування відразу після виписки
 • Не варто повертатися до активної діяльності протягом 1-2х тижнів
 • Протягом дня слід одягати поперековий бандаж (на ніч знімати) протягом 7 днів. Надалі ж його слід одягати при фізичних навантаженнях.
 • Якщо на час проведення процедури Ви призупиняли прийом медикаментозних препаратів по основним захворюванням, то слід його відновити.
 • Через день після виписки у Вас може статися загострення больового синдрому. З метою зменшення болю Вам буде рекомендовано на протязі 1-2 тижнів пропити нестероїдні протизапальні препарати.

Оцінку ефективності процедури проводять через 2 місяці після виписки. Тоді Ви повинні відчути позитивну динаміку у вигляді зменшення болю.

Якщо після проведення процедури біль зберігається – зверніться до Вашого лікаря. Він повинен підібрати додаткове лікування.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн