Ендоскопічна хірургія хребта МІНІМАЛЬНО ІНВАЗИВНА ОПЕРАЦІЯ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ
ГРИЖ ХРЕБТА ТА ДЕКОМПРЕСІЇ СПІНАЛЬНИХ СТЕНОЗІВ

дізнатись актуальну ціну або проконсультуватись
Ми в своїй практиці широко застосовуємо ендоскопічні технології хірургії хребта для видалення гриж міжхребцевих дисків, декомпресії спінальних стенозів та інших дегенеративних захворювань хребта
Переваги ендоскопічної операції на хребті
Мінімальна травматизація оточуючих тканин
Швидке відновлення з мінімальною реабілітацією, швидке повернення до звичного способу життя (через 3 дні)
Низький рівень післяопераційного болю, що вимагає мінімального знеболення або без нього
Маленький розріз (менше 1 см) призводить до зниження частоти інфекційних ускладнень і мінімальної крововтрати
1-2 дня перебування в стаціонарі
Ідеальна для пацієнтів, які мають протипоказання до відкритої хірургії

Ендоскопічна мікродискектомія– мінімально інвазивна операція видалення грижі міжхребцевого диска через невеликий прокол за допомогою ендоскопа. Інноваційний метод забезпечує можливість видалення будь-яких гриж міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта без непотрібної дестабілізації хребта або міжхребцевого диска, що є частим ускладненням відкритих операцій. Підхід і техніка дозволяють повністю усунути грижу і гіпертрофію суглобів. Спеціальні інструменти унеможливлюють пошкодження нервів, що робить цю операцію не тільки найбезпечнішою, а й найбільш ефективною.

Радимо записатись на консультацію до нашого лікаря

Тільки за 2022 рік нами виконано 397 ендоскопічних операцій на хребті, а загальний досвід перевищує 1700 ендоскопічних хірургічних втручань

проф. Яків Фіщенко
У Вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає в месенджерах
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером

Як відбувається прийом та лікування В нашій клініці.
1Консультація
На консультації лікар вислухає Ваші скарги та історію Вашого захворювання
2Огляд
Первинний огляд триває 5-10 хвилин. Вивчимо Ваші документи, аналізи і поставимо попередній діагноз.
3Діагностика
Щоб підтвердити діагноз ми порекомендуємо провести МРТ. У деяких випадках додатково потрібно буде зробити КТ та функціональну рентгенографію попереку.
4Лікування
На підставі даних комплексного дослідження розробимо індивідуальний план лікування, яке є оптимальним саме для Вас.
5Рекомендації
Після лікування ви отримаєте рекомендації щодо реабілітації і відновлення. Відповімо на всі питання!
6Післяопераційне спостереження
Навіть коли Ви вже будете вдома, за потреби, наші фахівці будуть з Вами на зв'язку 24/7
7Реабілітація
Наш досвідчений реабілітолог буде Вас контролювати до та після операції, та коригувати процес відновлення до повного одужання
8Переопераційне ведення
У свою практику ми успішно імплементували протоколи ERAS. Завдяки цьому ми значно знизили кількість ускладнень та наші пацієнти не страждають від болю після операції без використання наркотичних препаратів.

Всі грижі хребта можна видалити ендоскопічно. Немає жодних виключень!

проф. Яків Фіщенко

В чому відміна від традиційної мікродискектомії?

Ендоскопічна хірургія хребта не вимагає тривалого стаціонарного перебування, великого розрізу, тривалого періоду відновлення і реабілітації до відновлення звичної діяльності

Які показання до ендоскопічних операцій на хребті?

Грижі міжхребцевих дисків різних локалізацій, центральні та форамінальні стенози є найбільш частими показаннями до ендоскопічної хірургії.

Хто кандидат на лікування?

 • Якщо у Вас болі в попереку і / або нозі пов’язана з грижею хребта
 • Неефективні консервативні методи лікування і епідуральні стероїдні ін’єкції

то Ви кандидат на ендоскопічну операцію на хребті

Про процедуру:

Чудова візуалізація через ендоскоп дозволяє лікарю досліджувати анатомію хребта і ідентифікувати елементи, що генерують біль, таким чином, вибірково видаляємо генератор болі при збереженні здорових тканин. Через невеликий відкритий портал для доступу спеціальних мікрохірургічних інструментів ми робимо дослідження, розсічення та видалення патологічних елементів. По завершенні процедури ендоскоп видаляють, і на розріз накладається 1 шов. Через 2 години після процедури пацієнт може вставати і з мінімальними обмеженнями обслуговувати себе. Наступного дня пацієнт, зазвичай, виписується до дому.


Відгук про процедуру
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн