Вправи при сколіозі, які Ви можете виконувати в домашніх умовах

Ми є єдиною клінікою в Україні, яка проводить динамічну стабілізацію при сколіозі – найінноваційніший та найсучасніший метод хірургічного лікування!

У нашій клініці ми надаємо послуги діагностики та динамічного спостереження пацієнтів зі сколіозом. Консультації проводить професор Фіщенко Яків Віталійович 

У нашій клініці проводяться як очні, так і online заняття лікувальної фізкультури за методикою Шрот висококваліфікованим фізичним терапевтом 

“S” і “C” – подібний сколіоз (відповідно з однією або двома дугами викривлення) – як правило, проявляється в дитинстві, але також може бути вперше виявлений в зрілому віці. Сколіоз у дорослих може виникнути з різних причин:

* Генетичних;
* Внаслідок перекосу тазу;
* Після операцій на хребті і після заміни суглобів;
* Внаслідок вальгусного викривлення стоп і колін;
* Внаслідок травм голови.

Деякі значні деформації вимагають хірургічного лікування. Якщо у Вас є підозра на сколіоз, ви повинні проконсультуватися з лікарем і визначити відповідний метод лікування.
Ми пропонуємо кілька вправ для людей зі сколіозом, а також розтяжку, яка сприятиме поліпшенню постави і, як наслідок, зменшенню деформації.
Різниця між нормальним хребтом без викривлень і хребтом людини зі сколіозом в тому, що перші можуть виконувати нахили і рухи в усі сторони. Наприклад, під час ходьби ваш хребет рухається ліворуч та праворуч, в кінцевому рахунку, повертаючись назад до центру. Люди ж зі сколіозом можуть нахилятися тільки в одному напрямку, не маючи можливості рухів у зворотному напрямку.

Два підходи коригуючої розтяжки

Пошук нових варіантів рухів (вправ) може допомогти відновити дисбаланс, який виникає через сколіоз. Вам пропонується два способи виконання вправ. Одним з них є управління вашим тілом у напрямку вже наявного вигину, щоб розтягнути м’язи і зв’язки ще більше. Це м’язове розтягнення можна викликати, потягнувшись назад, що злегка скоротить м’язи.

Сколіоз впливає на здатність центральної нервової системи, яка бере участь у процесі регуляції м’язового скорочення. Ви повинні розтягувати м’язи і надалі, щоб привести їх у скорочений стан.

Другий підхід передбачає робити зворотнє: якщо ваш хребет відхиляється вліво, просто нахиліться вправо. Цей метод може працювати досить добре. Розтяжка призначена для того, щоб допомогти м’язам, які ослабли. Уявіть собі, ніби взяли гумку й утримуєте її, розтягуючи тривалий час, а потім, повертаючи її в початковий стан. Тривале перерозтягнення змінить її початкову форму.

Розігрів
Розтяжки, нахили в різні сторони використовуються для розігріву і мобілізації деформації. Зробіть 10 нахилів ліворуч, як можна глибше, і постарайтеся затриматися на 5 секунд в крайньому положенні. Те ж саме виконайте праворуч. Виконайте цю вправу 5 разів в кожну сторону.

Три вправи при сколіозі

Наступні вправи призначені для людей зі сколіозом. Вправи / Фізична зарядка має важливе значення для збереження загального хорошого стану здоров’я. Однак, для людей зі сколіозом 3-го або 4-го ступеня, рекомендована попередня консультація лікаря.

Крок і з витягуванням руки

Виконайте крок на маленьку сходинку тією ногою, що виявиться більш довгою, якщо ви ляжете на спину. Згинаючи коліно протилежної ноги, опустіть його на підлогу. При цьому підніміть якомога вище руку з боку ноги, що опущена на підлогу.
Наприклад, якщо Ваше ліве коліно опускається на підлогу, піднімати необхідно також і ліву руку. Виконайте від двох до трьох підходів, що складаються з п’яти до десяти повторень тільки з боку сколіозу. Виконувати вправу з іншого боку не потрібно.

«Кішечка» з прогином

У положенні стоячи на колінах, тримаючись за планку (гімнастичної стінки) витягнутими вперед руками, відведіть свої стегна назад (сядьте на сідниці) настільки, наскільки це можливо. Утримуйте протягом двох секунд, а потім опустіть стегна вниз до підлоги, прогнувшись, розтягуючи м’язи спини. Постарайтеся опуститися якомога нижче, при цьому намагайтеся уникати дискомфорту з боку спини або ж виникнення болю. Виконайте від двох до трьох підходів, що складаються з п’яти до десяти повторень.

Випади з витягнутими руками

Зробіть випад вперед тією ногою, що “довше”, при цьому постарайтеся кілька подовжити крок. Весь час намагайтеся тримати тулуб прямо настільки, наскільки це можливо. Перенесіть вагу тулуба вперед, при цьому дозволяючи коліну «лідируючої» ноги зігнутися. Підніміть руку (яка є протилежною вашої «лідируючої» ноги), якомога вище. Максимально потягніться іншою рукою назад, при цьому долонь повинна дивитися вгору. Це призведе до того, що тулуб і хребет будуть рухатись в сторону лідируючої ноги. Виконайте цю вправу тільки з одного боку. Виконайте від двох до трьох підходів, що складаються з п’яти до десяти повторень.

Певнівправи можуть бути рекомендовані лікарем для виправлення Ваших конкретних структурних порушень хребта, але вони не є засобом лікування. Лікування помірної та тяжкої форми сколіозу, швидше за все, будуть передбачати корсетотерапію або оперативне втручання. Легка ж ступінь сколіозу, як правило, не вимагає значної медичного уваги і, не так помітна, як інші порушення постави.
Всі публікації
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн