Сколіоз

Сколіоз (Scoliosis) – важке захворювання опорно-рухового апарату, представлене викривленням хребта у фронтальній площині і скручуванням навколо своєї вертикальної осі (торсією), яке проявляється у молодому віці і прогресує в міру росту організму.

Ми є єдиною клінікою в Україні, яка проводить динамічну стабілізацію при сколіозі – найінноваційніший та найсучасніший метод хірургічного лікування!

У нашій клініці ми надаємо послуги діагностики та динамічного спостереження пацієнтів зі сколіозом. Консультації проводить професор Фіщенко Яків Віталійович 

У нашій клініці проводяться як очні, так і online заняття лікувальної фізкультури за методикою Шрот висококваліфікованим фізичним терапевтом 

Причини

Юнацький ідіопатичний сколіоз (Adolescent Idiopathic Scoliosis)

Більшість випадків цього сколіозу спочатку виявляється і лікується в дитинстві або пубертатному періоді протягом статевого дозрівання, коли викривлення стає більш помітним. Якщо неможливо визначити причину, що викликала деформацію хребта, то такий сколіоз називають ідіопатичним. Ця форма сколіозу може вражати дітей на фоні абсолютного здоров’я, без попереднього ураження нервово-м’язової або кісткової систем. Це найбільш часта форма деформації хребетного стовпа, і зустрічається в популяції до 3%.

Сколіоз у дорослих (Adult Scoliosis)

Сколіоз, який виникає або виявляється після статевого дозрівання, називається «дорослим». Дорослий сколіоз може бути результатом не лікованого або невиявленого дитячого сколіозу, а також може виникнути протягом дорослого життя (de novo). Причини, що викликали сколіоз у дорослих, зазвичай відрізняються від тих, що викликали дитячий. Більше про причини, симптоми і лікування дорослого сколіозу >>>

Дегенеративний сколіоз у дорослих (Adult Degenerative Scoliosis)

Дегенеративний дорослий сколіоз зустрічається під час комбінації вікових і дегенеративних уражень хребетного стовпа, які призводять до розвитку деформації хребта. Дегенеративний сколіоз зазвичай зустрічається після 40 років. У старших групах, особливо у жінок, часто виникає на фоні остеопорозу. Остеопороз послаблює кістки, збільшуючи деформацію. Комбінація вищевказаних змін призводить до того, що хребетний стовп втрачає свою здатність підтримувати нормальну форму. Хребет починає «осідати», а при прогресуванні остеопорозу деформація повільно збільшується.

Більше про причини, симптоми і лікування дегенеративного сколіозу >>>

Діагностика

При підозрі на сколіоз перед початком адекватного лікування необхідно пройти комплексну діагностику, яка включає огляд та рентгенографію хребта у прямій проекції.

Сколіоз – викривлення хребта у фронтальній площині. Це не просто порушення постави, а деформація окремих хребців. Виділяють 4 ступеня сколіозу. Сколіоз хребта найчастіше проявляється у віці 12-14 років.

Лікування

Лікування включає як консервативні, так і оперативні методи лікування. Сколіоз 1 ступеня вимагає тільки спостереження. Вправи, ЛФК та масаж призначають при сколіозі 2 ступеня. Сколіоз 3 ступеня вимагає призначення корсета Шено. Сколіоз 4 ступеня вимагає хірургічного лікування.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн