Міжхребцева стабілізація за допомогою кейджів

Пояснення

Міжхребцеві кейджі – ще один вид імплантів, що використовуються в хірургії хребта для вирішення питання стабілізації хребетного стовпа. У пацієнтів, яким показаний спондилодез на тлі різних захворювань хребта, міжхребцеві кейджі довели свою ефективність з кількох причин:

 • Низький ступінь ризику ускладнень
 • Менш виражений больовий синдром після хірургічного лікування через меншу травматизацію під час операції
 • Коротше стаціонарне перебування в порівнянні з іншими методами спондилодеза
 • Пацієнт швидше може повернутися до своєї щоденної активності

Кейдж не є універсальним засобом для всіх захворювань хребетного стовпа. Найчастіше використовується для стабілізації сегментарної нестабільності.

Пристрій

Міжхребцевий кейдж являє собою порожнистий циліндр з безліччю отворів, зроблений з різних матеріалів (метал, кераміка). У внутрішню порожнину кейджа хірурги поміщають кістковий трансплантат, а за допомогою отворів трансплантат контактує з кістковою поверхнею хребця. Це гарантує, що з часом кістковий трансплантат зростеться з хребцем в єдиний кістковий блок.

Відзначено кілька позитивних моментів при використанні кейджів. Твердий міжхребцевий кейдж утримує один хребець над іншим на певній відстані, що дозволяє зберігати міжхребцеві отвори відкритими, вільними від здавлення. Зберігаючи відстані між окремими хребцями на потрібному рівні, кейдж утримує зв’язки в напруженому стані, завдяки чому стабілізує сегмент і зменшує біль викликану нестабільністю.

Процедура

Кейджі можуть бути установлені з переднього або заднього доступів. Задній доступ використовується при необхідності видалення остеофітів або грижі міжхребцевого диска. У цих випадках, кейджі можуть бути встановлені з заднього доступу, при цьому немає потреби робити додатковий розріз в черевній стінці (через живіт).

Найчастіше кейджі все ж таки встановлюють через передній доступ до хребетного стовпа, розріз виконується по передній стінці живота. Великі кровоносні судини і органи акуратно зміщуються у бік, віддаляється потрібний міжхребцевий диск, а на його місце встановлюються один або два кейджі, заповнені кістковим трансплантатом.

Останні роки ми впровадили в свою практику мінімально інвазивні та ендоскопічні методи встановки міжтілових кейджей. Дані процедури більш безпечні та мають кращі результати лікування пацієнтів. Звертайтеся до нас за консультацією та ми допоможемо Вам обрати оптимальний шлях вирішення Ваших проблем.

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн