Спондилоартроз

Артроз міжхребцевих суглобів хребта досить часто може бути джерелом дискомфорту і болю. Рух у міжхребцевому сегменті забезпечуються за допомогою диска і 2х міжхребцевих суглобів, основне навантаження на які відбувається під час розгинання. Як і інші суглоби організму, міжхребцеві (фасеточні) суглоби покриті хрящем, і, відповідно, можуть піддаватися дегенеративно-дістрафічним змінам – артрозу.

В Клініці хірургії хребта ми застосовуємо німецькі протоколи лікування спондилоартрозу, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Причини

Як правило, поверхні фасеточного суглоба досить щільно з’єднані один з одним, рух в них відбувається плавно без значного тиску. При нерівномірному або підвищеному навантаженні на суглоби відбувається витончення або руйнування суглобного хряща. Зазвичай, ці зміни відбуваються поступово, протягом тривалого часу, що супроводжується поступовим розвитком симптомів захворювання.

Симптоми

Як правило, больовий синдром проявляється після відпочинку або сну. При перерозгинанні назад спостерігається підвищене навантаження на фасеточні суглоби, що супроводжується посиленням больового синдрому. При прогресуванні захворювання біль може мігрувати на сідниці і задню поверхню стегон. Як правило, при спондилоартрозі не спостерігається оніміння і порушення рухів в ногах, однак при важких, запущених формах захворювання дані симптоми можуть мати місце.

Діагноз

Діагностика починається зі збору історії захворювання (анамнезу) і фізичного обстеження. Симптоми спондилоартрозу досить характерні, тому вже після огляду лікар з великою ймовірністю може припустити дане захворювання. Для підтвердження та диференціальної діагностики споділоартоза потрібні рентгенографія, в деяких випадках МРТ і КТ.

Ми є провідною клінікою в Україні по застосуванню радіочастотної нейроабляції

Лікування
Спондилоартроз дуже рідко є показанням для будь-якого хірургічного лікування. У більшості випадків він успішно лікується консервативними методами лікування.

 • Біологічна терапія. Найбільш сучасними і ефективними методами консервативного лікування спонділоатроза є методи біологічної терапії. До них відносяться PRP-терапія, Цитокін-терапія і MSK-терапія.
 • PRP є насиченою тромбоцитами, факторами росту, взятими із крові, сироваткою, яка прискорює процес загоєння гострих і хронічних травм. Фактори зростання – хімічні речовини, які ініціюють процес загоєння. Введення PRP в область травми стимулює процес регенерації, прискорює загоєння, сприяє швидкому вирішенню запального процесу..
 • MSK-терапія – цей метод лікування за допомогою стовбурових клітин прийнято вважати інноваційним, передовим методом терапії, заснованим на їх ключовій особливості – недифференційованості (неналежності до якоїсь конкретної тканини), та, отже, вони мають здатність розмножуватися і розвиватися в спеціалізовані клітини різних тканин.
 • Радіочастотна нейроабляція фасеткових суглобів застосовується у випадках, коли консервативне лікування не приносить полегшення. Суть процедури полягає в температурній обробці чутливих нервів, які передають больові імпульси. Після успішно проведеної амбулаторної процедури відзначається значне зниження больового синдрому на тривалий період.

Ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн