5 Найгірших помилок, які Ви, скоріше за все, допускаєте під час виконання розтяжки

Розтяжка надає прекрасне почуття легкості і покращує гнучкість тільки в тому випадку, коли виконана правильно. Проведення розтяжки без належної підготовки або ж виконання розтяжки неправильно може призвести до травм і обмеження рухливості, а, отже, до зовсім протилежних результатів, які Ви б хотіли отримати. Уникайте цих поширених помилок для безпечного, безболісного та ефективного тренування.

1. Ви виконуєте пружинисті рухи

Пружинисті рухи наприкінці розтяжки (коли і так вже зроблено достатньо) можуть привести до надриву м’язів і сухожиль. Такі імпульси перешкоджають повному розслабленню і, як наслідок, перешкоджають досягненню самої мети. Замість цього, ми рекомендуємо, поступово збільшувати тривалість розтяжки, утримувати м’яз у стані напруги від 10 до 15 секунд, потім розслабитися і повторити цю саму вправу ще кілька разів.

2. Ви знаходитесь в неправильній позиції

Якщо ви не відчуваєте напруги / розтягування / подовження м’язів в тому місці, де ви його очікуєте, можливо, ви робите цю вправу неправильно. Неправильна постановка тіла може призвести до того, що бажаний м’яз не буде опрацьований. Використовуйте вільну руку, щоб відчути м’язи, які ви розтягує. Відчуйте напругу, і, розслаблення м’язів під час розтяжки.

3. Ви розтягуєте пошкоджені м’язи

Розтяжка травмованого м’яза може посилити пошкодження, збільшивши розрив м’яза. Як правило, якщо біль в м’язах не проходить протягом декількох днів, це вказує на те, що Вам необхідна консультація лікаря з УЗД дослідженням пошкодженого м’яза. Після усунення причини болю і загоєння м’яза, почніть з навантаження низької інтенсивності та дотримуйтесь рекомендацій фахівця.

4. Ви розтягуєтеся без розминки

Це, ймовірно, найбільш поширена помилка при розтяжці: Розтяжка не розігрітого м’яза може призвести до його розриву. Перед розтяжкою необхідно провести хорошу розминку, таку, щоб ви почали потіти. Це, ймовірно, займе 10 хвилин або близько того, але для деяких людей може знадобитися і більше часу.

5. Ви перестарались

Також, як і коли ви виконуєте пружинні рухи, виведення розтяжки за межі ваших можливостей може призвести до розриву м’язів. Комплекс м’язових сухожилків може бути пошкоджений скороченням м’яза, а потім сильним тиском на нього. Ви повинні відчувати легкий дискомфорт під час розтяжки, але вона ніколи не повинна завдавати Вам біль. Якщо Ви все ще відчуваєте скутість, повторіть розтяжку кілька разів, залишаючись у своїй амплітуді руху.
Всі публікації
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн