Сколіоз у дорослих

Більшість сколіозів у дорослих – ідіопатичні (причина не відома). Іноді сколіоз у дорослих є результатом старіння і дегенеративних змін у хребті. Через виникнення сколіоз дорослих поділили на кілька типів.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Ідіопатична кривизна (Idiopathic)

Зазвичай причину виникнення деформації встановити не вдається і її вважають наслідком нелікованого ідіопатичного сколіозу у дітей.

Вторинний сколіоз (Secondary)

Розвивається у дорослих і є «вторинним» на фоні інших патологій хребта, вражаючих хребці. До них відносяться дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, стеноз спинномозкового каналу), остеопороз (втрата маси кістки), остеомаляція (розм’якшення кістки), різні запальні захворювання (остеомієліт або туберкульозний спондиліт). Також може виявлятися після оперативних втручань на хребті, які можуть призвести до дисбалансу мас.

Симптоми

Зазвичай ці сколіози викликають больовий синдром. Також хворі часто звертаються до лікаря, після того як відзначають зміни зовнішнього вигляду. Найбільш часто відзначаються симптоми:

 • одне плече або стегно вище іншого
 • одна лопатка вище або виступає більше іншої
 • деформація збільшується при нахилі вперед
 • також може бути присутнім реберний горб, який збільшується при нахилах вперед
 • через нахил тіла одна рука здається довше іншої

Наростання больового синдрому може бути ознакою прогресування сколіозу у дорослих. Також деформація може чинити тиск на нерви і в деяких випадках на спинний мозок. Це може проявлятися слабкістю, болями і онімінням нижніх кінцівок. У важких випадках тиск на мозок може викликати втрату координації в м’язах ніг, зміну ходи, затруднення пересування. Деформація грудного відділу хребта може викликати зміни з боку легенів і серця з подальшим розвитком легенево-серцевої недостатності, яка важко піддається лікуванню.

Лікування

 • Консервативне лікування. Спочатку, поки є можливість, лікування починається з нехірургічних маніпуляцій. Консервативне лікування зазвичай включає: медикаментозне лікування, фіксацію в корсеті, фізіопроцедури і лікувальну фізкультуру.
 • Хірургічне лікування. Абсолютними показаннями до оперативного лікування є: безперервний біль, що не піддається консервативному лікуванню, легенево-серцева недостатність, неврологічні порушення, наростання деформації хребта. Хірургічному лікуванню зазвичай не підлягають деформації менше 40 °. Деформації вище 100 ° досить рідко зустрічаються, і є небезпечними для життя хворого через їх фізичний вплив на органи грудної клітки (серце і легені).

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн