Дегенеративний сколіоз

Цей тип сколіозу виникає в дорослому віці і є вторинним до інших захворювань, що вражає хребет. До них відносяться дегенеративно-дистрофічні ураження хребта, остеопороз (втрата маси кістки) і остеомаляція (розм’якшення кістки). Сколіоз також може виникати після операцій на хребті. Хірургічне втручання може викликати дисбаланс мас тіла, що призводить до сколіозу. Більшість цих вторинних причин викликають так званий дегенеративний сколіоз.

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування поперекового остеохондрозу розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Симптоми

Дегенеративний сколіоз дорослих зазвичай починається з болю в попереку, викривлення хребта, яке легко помітити при огляді. Однак, біль – саме той фактор, який змушує пацієнта звертатися до лікаря. В основному біль не викликаний викривленням хребта, а є проявом дегенеративно-дистрофічного процесу в хребті.

Комбінація дегенеративного-дистрофічного процесу в хребті і його бічне відхилення можуть викликати здавлення нервових корінців і, можливо, навіть спинного мозку. Все це може викликати слабкість, оніміння, відчуття мурашок і біль в нижніх кінцівках. У деяких випадках, здавлення спинного мозку може викликати втрату координації в м’язах ніг, викликаючи проблеми з ходою.

Дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті в комбінації зі сколіозом можуть викликати стеноз (звуження) спинномозкового каналу. Спинальний стеноз – результат утворення на задній поверхні тіл хребців, так званих остеофітів. Збільшуючись, остеофіти проростають в спинномозковий канал, зменшуючи його, стискаючи спинний мозок і нервові корінці. Зменшення спинномозкового каналу знижує постачання крові і кисню до нервового корінця, що викликає оніміння і біль в нижніх кінцівках.

Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні

Лікування

Дегенеративний сколіоз частіше за все не є показанням до оперативного лікування.

 • Нестероїдні протизапальні засоби. Добре справляються з больовим синдромом, знімають запалення.
 • Міорелаксанти. Знімають м’язовий спазм, тим самим зменшують больові синдроми.
 • Вітаміни групи В. Сприяють відновленню нервової тканини.
 • Паравертебральні блокади з стероїдів. Ефективні в знятті больового синдрому. Однак не варто зловживати ними через побічних ефектів стероїдів.
 • Ортезування. При больовому синдромі носіння фіксуючих корсетів зменшує больовий синдром і сприяє швидкому відновленню.
 • Фізіотерапія. Масаж, лікувальна фізкультура, кінезіотерапія, а також апаратна фізіотерапія (магніт, УФФ, ампліпульс) застосовуються для якнайшвидшого відновлення.
 • Спинальні ін’єкції або блокади під томографічних контролем. При різко вираженому больовому синдромі, Ваш лікар може запропонувати Вам спинальную ін’єкцію гормонального протизапальний засіб в комбінації з місцевим анальгезирующим засобом. Епідуральна блокада дозволяє зменшити запалення і усунути больовий синдром. Зверніть увагу, що томографічний контроль гарантує правильність виконання процедури і підвищує її ефективність. Процедура виконана без контролю найчастіше неефективна. Щотижня ми проводимо до 20 різних варіантів епідуральних стероїдних ін’єкцій. У нас найбільший досвід їх застосування в Україні.
 • Епідуральний адгезіоліз дозволяє значно знизити больовий синдром і підсушити грижу. Щотижня ми проводимо до 10 таких процедур. У багатьох, навіть самих запущених випадках, епідуральний адгезіоліз допомагає уникнути хірургічного лікування.
 • Хірургічне лікування може бути рекомендовано в деяких випадках дегенеративного сколіозу, особливо якщо присутня компресія нерва, що викликає стійкий, неконтрольований больовий синдром або стеноз хребетного каналу. Якщо йде роздратування або стиснення нервових корінців, викликаних на сколіоз, потрібне термінове хірургічне втручання для усунення тиску. При тривалому тиску на корінці може наступити їх атрофія з подальшим паралічем м’язів, які іннервує цей корінець.

Хірургічне лікування больового синдрому – дискусійне питання. Хірургія хребта дуже серйозна маніпуляція і може викликати безліч ускладнень. Не всі лікарі вважають, що біль є абсолютним показанням до оперативного лікування. Якщо больовий синдром хронічний і не блокується консервативним (нехірургічним) лікуванням, слід обговорити питання про операцію з Вашим лікарем. Методом вибору в хірургічному лікуванні дегенеративного сколіозу є ламіноектомія і фіксація металевими фіксаторами.

Ламіноектомія – хірургічна процедура, яка використовується для звільнення або декомпресії спинного мозку і нервових корінців шляхом видалення задніх елементів хребців, які безпосередньо надаю тиск на нервову тканину. Часто цю операцію комбінують з передньої декомпресією (видалення фрагментів дегенеративного диска і крайових розростань тіл хребців).

Фіксація металевими фіксаторами застосовується як окреме лікування, або в комбінації з ламіноектоміей. Після усунення тиску на нервову тканину, два або більше хребців з’єднуються разом за допомогою металевих транспедикулярних фіксаторів для створення стабільності в даному сегменті.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи.

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн