Кіфоз (види і причини)

У своїй практиці ми застосовуємо німецькі протоколи лікування, розроблені в MARIANOWICZ MEDIZIN (Мюнхен)

Постуральний (внаслідок порушення постави) (Postural Kyphosis)

Постуральний (внаслідок порушення постави) кіфоз іноді називають «круглою спиною» – є результатом слабкої постави. Цей стан зустрічається частіше у підлітків і дорослих до 30 років. Постійна сутулість стоячи або сидячи призводить до формування нахилу вперед. Постуральний кіфоз призводить до формування поперекового гіперлордозу. У нормі в поперековому відділі хребта є лордоз – згинання хребта усередину. Гіперлордоз означає, що організм, намагаючись компенсувати збільшений кіфоз, – компенсаторно збільшує лордоз.

Постуральний кіфоз виправляється в положенні лежачи на спині на твердій плоскій поверхні або розтягуванні хребетного стовпа (при висі на турніку). На рентгенограмі не виявляється будь-яких змін, тому що причиною цієї деформації не є структурні пошкодження або деформації. Постуральний кіфоз легко виправляється при особистому контролі за своєю поставою, навчанні як правильно сидіти і стояти. У спеціальній фіксації і корсетах зазвичай немає потреби. Комплекси вправ по зміцненню м’язів спини завжди корисні для корекції постави.

Юнацький кіфоз Шойермана (Juvenile Kyphosis)

При юнацькому кіфозі Шейермана змінюється форма декількох тіл хребців. Передня їх частина звужується, а пошкоджені хребці набувають форми клина. У поєднанні один з одним вони формують кіфоз грудного відділу хребта.

Щодо причин, що викликають юнацький кіфоз Шейермана, досі немає остаточної думки. Найбільше визнання отримала генетична теорія, і теорія про порушення росту хребця в результаті порушення кровопостачання.

Діагностика та лікування юнацького кіфозу >>>

Вроджений кіфоз (Congenital Kyphosis)

При вродженому кіфозі людина народжується з дефектом типу неповного формування хребетного стовпа, що може призвести до важкого патологічного кіфозу. Кіфози крайнього ступеня – найчастіша причина паралічу в нижній частині тіла після травми або інфекції. З вродженим кіфозом пов’язана велика кількість розладів сечовипускання.

Важкі вроджені кіфотичні деформації зазвичай лікуються хірургічно. Консервативні методи лікування менш успішні при такому типі деформації. Раннє хірургічне втручання призводить до гарних результатів і запобігає прогресуванню деформації. Тип хірургічного лікування буде залежати від індивідуальних особливостей деформації.

Паралітичний кіфоз (Paralytic Kyphosis)

Захворювання, що викликають параліч, можуть призвести до розвитку кіфотичної деформації хребта. Параліч може бути викликаний порушеннями типу поліомієліту, м’язовою дистрофією, церебральним паралічем (параліч, викликаний травмою при народженні або прогресуючих дефектах головного або спинного мозку). Розвиток кіфозу в таких випадках відбувається поступово.

Посттравматичний кіфоз (Posttraumatic Kyphosis)

Травма хребетного стовпа може призвести до розвитку прогресивного кіфозу з подальшим здавленням нервових структур хребта. Компресійний перелом в грудному або поперековому відділі хребетного стовпа буде викликати деяку ступінь кіфозу. Залежно від серйозності травми буде призначено комплексне консервативне або оперативне лікування.

Післяопераційний кіфоз (Postoperative Kyphosis)

При недостатній фіксації і недотриманні рекомендацій в післяопераційному періоді після різних операцій на хребетному стовпі може формуватися кіфотична деформація. При цьому стані необхідна повторна операція.

Дегенеративний кіфоз (Degenerative Kyphosis)

Зустрічаються випадки розвитку кіфозу, що викликані дегенеративно-дистрофічними змінами в хребетному стовпі. Протягом довгого часу дегенеративний процес може привести до дефекту міжхребцевого диска, змін у хребцях, ослаблення зв’язкового апарату, що підтримує хребетний стовп. Це може призвести до поступового розвитку кіфозу. У початкових стадіях формування кіфозу розвивається дисбаланс мас тіла, що прискорює дегенеративні процеси в хребті, і як наслідок, прискорює розвиток кіфозу, формується circulus vitiosus (порочне коло).

Інші причини

Різні типи системних захворювань можуть формувати кіфотичну деформацію протягом довгого часу. Ці захворювання включають інфекційне, пухлинне ураження хребта, різні типи системного артриту. При цих захворюваннях для початку необхідно лікування основного захворювання.

Звертайтеся до нас за консультацією за вказаними телефонами і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми з хребтом за рахунок найсучасніших і ефективних методів лікування, які застосовуються в передових клініках Америки і Європи

 
 
У вас є питання?
Фіщенко
Яків Віталійович
відповідає за вайбером
Фіщенко Яків Віталійович
Доктор медичних наук, професор
Головний науковий співробітник
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Фіщенко Яков відповідає за вайбером
Команда досвідчених лікарів
завжди готові прийти вам на допомогу:
 • Фіщенко Яків Віталійович
  Головний лікар клініки Досвід: 19 років детальніше
 • Кравчук Людмила Дмитрівна
  Фізичний терапевт, реабілітолог Досвід: 11 років детальніше
 • Щегольков Євгеній Едуардович
  Лікар анестезіолог-реаніматолог Досвід: 9 років детальніше
 • Сапоненко Андрій Ігорович
  Лікар ортопед-травматолог Досвід: 8 років детальніше
Що кажуть наші пацієнти?
 • Денис К.
  В следствие консультации у Якова Витальевича было принято решение делать операцию по удалению межпозвоночной грыжи. Сама операция прошла довольно быстро и без осложнений. Врач приятный - поддерживал и консультировал как до так и после операции. Боль прошла частично. Жду конечного результата.
 • Ірина,
  40 років
  Дуже вдячна лікарю Фіщенко Я. В. за здійснення мрії! Оперувала лійкоподібну деформацію грудної клітини 3 ступеня. Отримала повноцінну попередню консультацію і питання з операцією вирішилось швидко. Операція і післяопераційний період прошли досить добре. Результатом задоволена.
  Читати відгук
 • Людмила В.
  Добрый день!Меня зовут Людмила, в первых строках отзыва хочу поблагодарить от чистого сердца Фищенко Якова Витальевича за проведенную операцию!!! Ровно неделю назад 03.04.2018 Яков Витальевич провел операцию по удалению межпозвоночной грыжи, большого размера 23 мм на 17мм!!!!
  Читати відгук
 • Костюк Ирина
  Проходила лечение грыжи (8 мм) у доктора Фищенко Я.В. в Институте Ортопедии. Если опустить детали, то по шкале от 1 до 10: Доктор Фищенко Я.В. - 10 (опытный, владеющий современными методиками, честный по отношению к пациенту, не даёт ложных обещаний, но и не лишает надежды))))
  Читати відгук
 • Лукирич Сергей, 48 лет
  Хочу выразить огромную благодарность Якову Витальевичу! История моих проблем со спиной началась давно, и увы, к нормальному специалисту я попал не сразу. По моему диагнозу у меня нашли остеохондроз позвоночника. Я сначала обратился в Институт нейрохирургии Ромоданова.
  Читати відгук
 • Андрей Д.
  Год назад стала беспокоить сильная боль в спине, еле ходил из-за обострения поясничной грыжи. Везде советовали делать операцию, но я не сдавался и искал врача, который бы мог помочь справиться с проблемой без операции. И нашел… Яков Витальевич сделал всего одну позвоночную блокаду и мне сразу стало легче.
  Читати відгук
 • Мария Андреевна

  Здравствуйте! Никогда не писала раньше отзывы, не было необходимости обращаться в больницы с какими-то серьезными проблемами, но тут не могу не поблагодарить прекраснейшего врача Якова Витальевича!!!!

  Он спас мою спину от боли!!!

  Читати відгук
 • Яна, 34 года

  Посоветовали мне Фищенка как самого лучшего специалиста в сфере «грыж» и сказали, что он знает, что делает, так как он этим живет. Обратилась я с болью в спине, которая отдавала на левую ногу. У меня немела нога, прям как судорога, которая не отпускала неделю. И хотелось радикальные меры оставить на потом, и попробовать эпидуральную сушку.

  Читати відгук
 • Лариса Петровна, 52 года
  Оперировались у Фишенко Яков Витальевича, удаляла межпозвоночную грыжу, все прошло хорошо, специалист он очень хороший! И весь персонал очень хороший, специалисты своего дела, поддерживают с юмором, что очень важно когда человек переживает перед операцией.
 • Людмила Николаевна, 74 года
  11 листопада цього року мама звернулась до Якова Віталійовича з проблемою у ногах і спині. хочетесь відмітити ефективну організацію прийому у лікаря — якщо і є черга, вона рухається швидко, завдяки комп'ютеризації черги. Лікар знає скільки у нього людей під кабінетом, поважає свій час і час пацієнтів.
  Читати відгук
 • Александр, 35 лет
  Фіщенко Яків Віталійович - людина своєї справи, СПЕЦІАЛІСТ.!!!! Дякую Вам за вашу роботу
 • Маргарита, 30 лет
  Добрый день!:) Хочу поблагодарить доктора Якова Витальевича и его команду за профессионально проделанную работу! Я пришла на приём в жутком состоянии, а после успешного удаления грыжи в поясничном отделе, улетал как птица на крыльях.
  Читати відгук
Інститут травматології та ортопедії НАМН України
Графік роботи:
Понеділок
10:00 - 16:00
Вівторок
операційний день
Середа
10:00 - 16:00
Четвер
операційний день
П'ятниця
09:00 - 12:00
Субота
вихідний
Неділя
вихідний
Запис за телефоном:
Запис онлайн